Wpis z mikrobloga

  • 144
@k_suchy jest to w zasadzie prawda. Konserwatyzm jest światopoglądem opartym o zamiłowanie do tradycji, a tradycja to nic innego jak błąd poznawczy polegający na błędnym założeniu, że rzeczy i zachowania starsze i robione wcześniej są w jakimś stopniu wartościowsze od nowych.

Konserwatyzm jako personalny światopogląd bierze się przede wszystkim ze strachu przed nowymi rzeczami.
@k_suchy: Ja to w sumie zazdroszczę Tobie i komentującym Twój post. Wrzucasz losowe zdjęcie, najpewniej z jakiejś prezentacji. Nie wiadomo, czego dotyczyła, kto ją robił, po co, dlaczego. Nie ma żadnej informacji poza tekstem jakiegoś losowego kolesia z internetu.

Nie przeszkadza to nikomu i wszyscy się nakręcacie, tworząc gównoburzę. xD
Chciałbym czasami mieć tak czarno-białe podejście do świata.
@jdhue no właśnie problem polega na tym, że nie ma :p tam masz jakieś random zdjęcie bez żadnego źródła, a tu mi ksiądz już 10 lat temu na religii mówił, że każdy kto zagłosuje na PO ma grzech ciężki, bo jako partia nie sprzeciwiają się aborcji () i zakładam, że nie tylko u mnie były takie akcje. Dodatkowo myślis, że obecni uczniowie nie interesują się polityką?
@k_suchy: Mój znajomy, który studiował w Leeds, mówił mi, że tam się #!$%@?ą takie same historie.

Z resztą, podobnej narracji naucza się już na niższych szczeblach edukacji.

Generalnie, z tego co zauważyłem, Brytyjczycy mają swój specyficzny sposób rozumienia tego, czym jest lewica, a czym prawica.

Poza tym, moje wrażenie jest takie, że w dużej mierze, brytyjska dulyskusja polityczna, to dyskusja o michałkach, a nie poważnych rzeczach.

Jak to mówią - demokracja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wioseneczka: z tymże to są poglądy polityka, a polityk jak sama nazwa głosi jest od tego, żeby politykować. Co innego propaganda w szkołach lepszym porównaniem byłaby religia w szkołach polskich czy propaganda w niemieckich, czy sowieckich
@zarowka12: no to wyprowadź nas z błędu o tym ciemnym średniowieczu :) Oczywiście średniowiecze nie zatrzymało zupełnie postępu naukowego, ale religijne zapędy mocno go ograniczyły.
@kshaq_ i tutaj lewacka mordo nie masz racji. Bo popieram bekę z polityków. Tylko nie dyskryminuje ze względu na partię. Dzięki za potwierdzenie, że jak ktoś nie myśli jak ty to jest elektoratem patola plus.
Konserwatyzm jako personalny światopogląd bierze się przede wszystkim ze strachu przed nowymi rzeczami.


@Majk_: Ale nie wspomnisz już, że ten strach jest mechanizmem obronnym, który pozwolił nam przetrwać do tego momentu i całkowite wyzbycie się go jest co najmniej niepożądane? ()

Uprzedzenia mogą być błędem poznawczym, ale jest to błąd korygujący naszą ograniczoną percepcję. Mając rozum powinniśmy powoli się spod nich wyzwalać, ale też