Wpis z mikrobloga

Mirki. W jaki sposób mogę wygenerować/wyświetlić/zapisać aktualnie używaną konfigurację xorg, jeśli jest ona dynamicznie tworzona na starcie?
Mam sterownik nvidii i wszystko działa dobrze z wyjątkiem tego, że żeby włączyć coolbits=4 (do zarządzania obrotami wentylatora) muszę wygenerować xorg.conf i tu się zaczyna problem. Nie, nie z samym wygenerowaniem, bo to normalnie mogę zrobić poleceniem nvidia-xconfig. Rzecz w tym, że drugi monitor mam podpięty pod HDMI na płycie głównej i tym drugim monitorem zarządza zwykła intelowska wbudowana karta grafiki, a wspomniane polecenie omija drugi monitor podczas generowania i po restarcie system widzi tylko ten monitor, który jest podłączony do karty nvidia.
Próbowałem Xorg -configure, Xorg :0/1/2/3/ -configure w trybie awaryjnym, ale to polecenie zawsze kończy się błędem segmentacji.

Jakiś inny sposób?

EDIT:
Wpadłem jeszcze na pomysł zmiany sterownika na domyślny, wygenerowanie xorga (o ile znów nie sypnie błędem)
i potem ręczna podmiana wpisów.

#linux #mint
  • 6
@TX2019: Zamotałem się tak bardzo głupio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, że jednak miałeś rację? Skopiowałem sekcję z wygenerowanego xorga i rzeczywiście włączył te coolbitsy i mam drugi monitor :)

W każdy razie - dzięki Ci wielkie za pomoc - trafiłeś w sendo. ()