Wpis z mikrobloga

@KapiBara1337: Tak, tablica.
Ok. A dodatkowo zapytam, czemu nie usersIDs albo userIDs?
Co by znaczyła nazwa zmiennej, jakbym nazwał używając którąś z tych nazw? I czy wprowadzałoby w błąd wtedy?

Ja wiem że to jest totalnie banalne ale to są moje braki z angielskiego. W końcu muszę to załapać. xD :P
@milymirek: naucz się angielskiego w takim razie
jak nazwiesz usersIDs to można to odczytać jako użytkownicy z wieloma identyfikatorami co już może nakierowywać innego programistę ze jest to relacja wiele do wiele ,poza tym jeśli jest to encja np User to ID jest Primary Key więc musi być wartością unikalną
@milymirek ja nazywam zmienne intuicyjnie, a intuicja podpowiada mi że lepiej brzmi usersID.
Jednym z mich kryteriów jest łatwość zapisu, jeżeli edytor nie podpowie ci nazwy zmiennej to według mnie łatwiej zapisać usersID niż userIDs.
Rozumiem, że chcesz żeby twój kod był poprawny na każdej płaszczyźnie, jeżeli nie trzymasz się konkretnej metody nazewnictwa (np BEM w CSS) to każda z tych form będzie poprawna.

Co do konkretnego znaczenia to nie wiem, poczekamy
@milymirek: bez angielskiego nie podchodź do programowania jeśli nie wiesz jak zrobić liczbę mnogą w j.ang bo teraz przypomina to wstawię "s" we wszystkie możliwe kombinacje i zobaczę co się stanie.
Poza tym nazwy zmiennych mają też ułatwiać Tobie pracę z kodem więc nazywaj tak żeby kod się samo tłumaczył i był czytelny
@misiekkiler: @KapiBara1337:

Ja to rozumiem tak:

usersIDs - identyfikatory użytkowników. ale mówisz, że bardziej: (wiele) identyfikatorów dla każdego użytkownika?

usersID - identyfikator dla użytkowników - czyli jakby jeden identyfikator dla wszystkich użytkowników, co nie jest zgodne z intencją.
Jak inaczej można to odczytywać? - Identyfikator dla każdego z użytkowników?

userIDs - identyfikatory dla (jednego) użytkownika lub identyfikatory dla każdego użytkownika

A jak to prawidłowo/zwyczajowo się rozumie?
@KapiBara1337: Dzięki. Najtrudniej się zadaje banalne pytania właśnie ze względu na reakcje.

A tak to bym musiał poczytać coś z dziedziny szyku zdań(?) w angielskim? Ale nie jestem pewien czy tam bym znalazł odpowiedź i takie szersze spojrzenie na to.

Do tej pory wpisywałem w kodzie też intuicyjnie, ale narasta we mnie napięcie, bo nie wiem czy to jest właściwie prawidłowe. Chciałem się w końcu dowiedzieć jednoznacznie jak to powinno wyglądać.
@milymirek: https://lmgtfy.com/?q=naming+variables&s=g
hackernoon.com ma dobry artykuł

@KapiBara1337 Być może jestem frustratem ale gdy czuję ze osoba zadająca pytanie nie włożyła wysiłku w znalezienie odpowiedz i oczekuję ze inni znajdą za nią potrzebną wiedzę i sformułują w sposób dla niej zrozumiały,to odechciewa mi się udzielać tym bardziej ze udzieliłem odpowiedzi.
Jeszcze rozumiem pytania o niestandardowe i rzadko poruszane problemy specyficzne dla danego języka/biblioteki zawiłości typu różnica między == i .equals() w Java
@misiekkiler: No dobra, zakładasz że nie czytałem a właśnie czytałem i to kilka artykułów na ten temat. Odpowiedzi coś wnoszące znalazłem ogólnie co do nazywania ale tego konkretnie przypadku o który pytam tutaj, to nie znalazłem.

Chyba powinno się spisywać wszystko co się w danym temacie sprawdziło, żeby ktoś nie pomyślał, że się nie próbowało sprawdzić, bo w sumie skąd możesz wiedzieć co już zrobiłem, jeśli o tym nie napisałem. :D