Wpis z mikrobloga

@StraconeZycie: to lepiej indywidualne. Chyba ze cię nie stać bo 45min zajęć to koszt 50-70zl. Ale na grupowych nikt nie skupi se na tobie, oraz będziesz uczył się to co wszyscy a nie jakieś specjalne słownictwo do tego certyfikatu.
@yeloneck: Jeszcze nie wiem - prawdopodobnie na każdą inną, niż studencka będzie ciężko/niemożliwie - nie mam wyższego ,(średnie ekonomiczne czyli żadne), brak udokumentownego stażu pracy(od ponad 3 lat DG - spawalnictwo/lakierowanie, wcześniej nie pracowałem). No ale wychodzę z założenia, że może jednak warto zrobić egzamin i próbować na jakąkolwiek inną. Na sponsorowaną nie mam raczej szans, bo w takich zawodach jakie wykonuję tutaj nikt na przysłowiową gębę mnie przez ocean nie
@StraconeZycie jeżeli od 3lat masz DG to też jest staż pracy. W Australii doświadczony spawacz/lakiernik zawsze znajdzie pracę. Pomyśl o wizie Working Holiday, na zaczęcie pracy jest świetna
@yeloneck: W takim razie do próby uzyskania wizy opartej o kwalifikacje zawodowe nie trzeba mieć tego egzaminu? Na stronach agentów migracyjnych jest napisane, że angielski opanowany na pewnym poziomie punktacji IELTS jest wymagany do każdej wizy.
@yeloneck: Obawiam się, że na sponsora przez ocean nie mam szans, bo jednak zawody, które wykonuję nie są zdalne i ciężko mnie zweryfikować na odległość, ale dzięki za odpowiedzi!

@lemkoo: A jest jakaś szansa na pozostanie w Australii po ukończeniu szkoły/kursu? Ile trzeba mieć odłożone pieniędzy, żeby na spokojnie przetrwać okres kursów przy ograniczonych możliwościach pracy?
@StraconeZycie: z tego, co wiem jesli chcesz studiowac na uniwerku w Oz musisz miec zrobionego Ieltsa, zapewne minimum 6.0 academic co mniej wiecej przeklada sie na poziom B2. Ja zdawalam teraz w sobote wiec moge odpowiedziec na pytania odnosnie egzaminu jesli jakies masz. Nie wiem jak to jest z collegem, ale mysle, ze najlepsza opcja jest przyleciec na work and holiday, wiza sama w sobie jest tania a pozwoli Ci gdzies
@StraconeZycie: niestety jako student miedzynarodowy edukacja jest bardzo droga, uniwerek okolo $30 tys za rok, college zalezy od kursu ale mniej wiecej od $2000. Jak dostajesz staly pobyt/obywatelstwo sytuacja sie zmienia bo dostajesz wsparcie od commonwealth, taka pozyczka studecka