Wpis z mikrobloga

@susuke15: a masz w ogóle publiczne ipv4? Bardzo wątpię bo skończyły się kilka lat temu i nie biznesowym klientom się ich nie przydziela. Wejdź na router i sprawdź jakie IP dostał od ISP. Jak aczyna się od 10. albo 192. to jesteś za co najmniej 1 natem u providera.
@susuke15: Tak jak pisali, portforward.com zacznij od przypisania konsoli stałego IP. W routerze ustaw Upnp, dmz, otworz porty wymagane przez Xbox, ewentualnie firewall routera wyłącz. Musi działać ja w inei w Poznaniu i pod miastem mam NAT otwarty.
@spilbergson: po restarcie dostaniesz ten sam zewnętrzny, musi minąć kilka godzin, żeby nadali inny, w praktyce przez kilka lat zmienił mi się tylko raz jak prowadzili jakieś prace i zmienili pulę adresów
@robert83: Odkopię trochę kotleta, korzystasz nadal z usług Inea ? Mam problem z otwarciem portu po wykupieniu usługi zmiennego ip publicznego, teraz za to kasują 10zł miesięcznie. Tylko najbardziej ciekaw jestem jak najłatwiej mogę sprawdzić czy ta usługa jest już aktywna bo na ten moment zapewniają mnie że jest a po każdym restarcie dostaję inne IP z zakresu 85.221.x.x dokładnie tak jak bez włączonej usługi zmiennego ip publicznego. Jak to wygląda
@reev 109.173 u mnie się nie zmienia po restarcie, musi być przerwa kilka h żebym dostał inny adres albo jakieś prace serwisowe i zmiana konfiguracji po stronie inei, wygląda że nie masz publicznego IP