Wpis z mikrobloga

Mircy,
Postanowiłam zrobić jutro dla niebieskiego romantyczną kolacje. ( ͡º ͜ʖ͡º) Jakimś kulinarnym specem nie jestem, więc zamierzam Was prosić o pomoc.
Może macie jakiś pomysł, co mogłoby by go mile zaskoczyć?


Myślałam o krewetkach w winie, ale nie chce tego #!$%@?ć, bo jeszcze nie miałam z nimi doczynienia.

#gotowanie #niebieskiepaski #kiciochpyta
  • 40
krewetkach w winie, ale nie chce tego #!$%@?ć, bo jeszcze nie miałam z nimi doczynienia.


@karloSolrak: imho to banalna potrawa, powinnaś dać radę. Jeśli jednak wygra u Ciebie opcja turbomięsna to może polędwiczka wieprzowa w miodzie? Tylko to byś dzisiaj musiała zamarynować
@karloSolrak: Zrób steki z polędwicy wołowej. Przed smażeniem niech poleżą godzinę w temperaturze pokojowej, potem tylko sól+pieprz i na rozgrzany olej. 3 minuty z każdej strony. Zdejmij, połóż na każdym 2-3 płatki masla czosnkowego i po 5 minutach odpoczynku połóż na talerz. Podaj z frytkami i jakąś dobrą sałatką.
@karloSolrak: krewetki to petarda na taką kolację i są bardzo proste do zrobienia.
Ja robię w maśle i oliwie z oliwek.
Rozpuścić masło i wlej oliwę. Na to pokrojoną drobno cebula (lub szalotka), niech się kilka minut powoli smazy. Nie spal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Następnie czosnek i ostra papryczki na parę kolejnych minut.
Krewetki, najlepiej surowe (szare), w temperaturze pokojowej na patelnię na kilka kolejnych minut.