Wpis z mikrobloga

PASTA GRZYBOWA NA KANAPKI

Zrobione w ramach #mirkowyzwanie gdyż dostałam trzy zadania:
1. Naucz się 20 podstawowych zwrotów w nowym języku
2. Uprzątnij liście u sąsiada albo w przestrzeni publicznej
3. Przygotuj przetwory do słoików.

Nie byłabym sobą gdybym była inna #pdk dlatego wybrałam coś co mi dostarcza radości, przy czym odpoczywam psychicznie - więc wybrałam zadanie trzecie. A jak zadanie trzecie to trzy różne przetwory ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przepisy będą dodawane co dwie godziny, będę wołała do następnego wpisu plusujących komentarz niżej.
________________________

- 3 litry gotowanych grzybów
- 3 grzyby suszone (najlepiej prawdziwki)
- 1 kg cebuli
- 1 kg marchwi ugotowanej na wpół miękko
- 100 ml oleju
- 5g pieprzu kolorowego (albo więcej jak ktoś lubi pieprzne)
- sól (do smaku, każdy ma inny poziom akceptacji soli ale im mniej tym lepiej)

Cebulę pokroić w średnią kostkę, usmażyć na szklisto na oleju. Grzyby suszone namoczyć, odsączyć, obgotować, przekręcić wraz ze świeżymi obgotowanymi + marchew + usmażoną cebulę przez maszynkę na małych oczkach, wrzucić wszystko do garnka i dusić 30 minut, na koniec doprawić. Wkładać do wymytych słoików, układać zamknięte do góry dnem. Nie ma potrzeby pasteryzować jeżeli słoiki były czyste a nakrętki szczelne. Pasta może być także bazą do sosów, na przykład do gołąbków ❤️

#gotujzhannah <- do obserwowania, wracam do postowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #cotahannah #grzyby #przetwory
H.....a - PASTA GRZYBOWA NA KANAPKI

Zrobione w ramach #mirkowyzwanie gdyż dostałam t...

źródło: comment_X3JEigclJYxZoVkHqzMPsEltDapDQtkO.jpg

Pobierz
  • 20
@Hannahalla: nie może zabraknąć #pasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wyobrażam sobie mój związek z Hannahalą, ja bym wracal z tyrki #!$%@?łbym się przed kompałką, w tym momencie wjeżdża obiad na stół taki 10/10 z własnego wyrobu kompocikiem, kubek własnoręcznie wytoczony na kole gliniarskim i pomalowany, w nim własnej roboty kompot ze śliwek wedle prastarej receptury babci hannahali, która robiła go jak jej dziadek wracał z polowania na