Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@riley24: Chwila bo coś mi się nie kalkuluje - w jaki sposób autostopowicz miałby go zabić skoro wieczorem tego samego dnia, gdy natrafił na parę która go przenocowała, nie było go z nim? Dziwnym trafem spotkał go później? Skoro on sam miał biwakować po drodze + samochód nie był w najlepszym stanie to najbardziej prawdopodobne jest to że dostał kulki bo akurat widział za dużo i biwakował/naprawiał samochód w złym miejscu
@AnonimusP: Para przenocowała najprawdopodobniej tego samego autostopowicza, który podał się za Philipa.
Nie myślałam o tym, że może widział za dużo i dlatego zginął. Ciekawa teoria!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@riley24: Tylko w jaki sposób i kto był ostatecznie pokazywany w mediach że zgłosiła się para która widziała autostopowicza - skoro Phillip był zaginiony to raczej jego powinni pokazywać + wydaje mi się że też różnili się chociażby kształtem twarzy niż autostopowicza (chyba że oboje mieli wadę wzroku lub nie czuli zgniłych zębów przy rozmowie)
@riley24: Fajna historia, plusik, ale trochę zbyt dosłownie tłumaczysz. Po co piszesz, że Jetta była z rocznika 1983? Amerykanie tak piszą, 1999 Camaro, 1983 Jetta. U nas tak się nie robi i powoduje to, że czytelnik niepotrzebnie zwraca uwagę na ten fakt, jakby to było istotne dla historii.
Tak samo z odległościami - około 200 mil zmieniasz na dość konkretną liczbę 320 km, 600 mil na 960 km. Tu bardziej chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@riley24 @snieznykoczkodan: znalazłem również inne tłumaczenie które świadczy o tym że jednak autostopowicz mógł zabić Philipa i przejąć jego tożsamość, dokładnie ten fragment
"Eight hours later and 200 miles south of the cafe, the hitchhiker flagged down Eddie and Pauline Olson of Kitwanga, claiming that he was having car trouble. The Olsons could tell that he was nervous, but they assumed that he was just afraid of staying in the area
@riley24: jak mnie to boli, że te artykuły masz na o2 (,) o ile w domu jeszcze mogę spokojnie poczytać o tyle w pracy gdy wejdę na o2 zaczyna się szał, komputer nie potrafi przetrawić tego ogromu #!$%@? które się tam czai (mimo zablokowanych reklam) i przeglądarka dosłownie zamarza. Nie ma drugiego takiego serwisu, który by mi powodował takie cyrki (°°
@AnonimusP: dzięki, również znalazłem dość ciekawy fragment:

"Eddie [Olson] seen a composite and suspect description at a gas station that he frequented. It resembled and sounded just like a stranded motorist he helped a couple months prior."

Czyli tak jak piszesz, prawie na pewno przenocowali żula mordercę, który podawał się za dzieciaka. Ciekawe jednak jak z tym współgrał jego wygląd - zepsute zęby, wiek (40-50 lat), to, że wydawał się lekko
@riley24: brakuje mi dlaczego policja twierdziła,że tego nie zrobił znany seryjny morderca.
@FRIX1988: z jakiej przeglądarki korzystasz? Wyczyść ciasteczka skoro zamarza, wyłącz niepotrzebne albo stare wtyczki, których nie używasz. Ja mam lisa + ublock i śmiga
@snieznykoczkodan: Nie wiedzieli jeszcze o sprawie zaginięcia ale mieli podejrzenia co do tego (mowa o portfelu). W przypadku Olsona też dochodzi kwestia mentalności poszczególnych osób - widocznie byli oni przyjaźnie nastawieni i chętni do udzielenia bezinteresownej pomocy, nie interesowało ich to jak wygląda - mogli pomyśleć że nie interesuje go sprawa higieny i siedzi non stop w nauce, wręcz się w niej zatraca przez co zaniedbuje wygląd zewnętrzny i to samo