Wpis z mikrobloga

336703,06 - 11,83 = 336691,23

Smog, smog, smog na ulicach,
smog, smog, smog na ulicach,
smog, smog, smog na ulicach,
smog.

Co tu dużo mówić. O ile początek października dawał jakieś nadzieje na to, że ustawa antysmogowa coś pomoże, o tyle jego druga połowa raczej nie pozostawia wątpliwości. Jest źle i nie zapowiada się, by się miało poprawić… ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Update: teraz się poprawiło. Szkoda, że nie rano...

Pobudka o 4:21 - tym razem od razu wstałem i się zabrałem za przygotowania. I szło świetnie, dopóki nie usłyszałem cichego „mił”. Chwilę zeszło na lokalizowaniu źródła, ale w końcu znalazłem - mała głupia kota wlazła do pokoju gościnnego, a ktoś potem tenże pokój zamknął. Mała rzuciła się do misek, więc trzeba było jej coś tam zorganizować…

I tak to, mimo sprawnej pobudki, wyruszyłem dopiero o 4:55. Cieplutko, 10°C. Mgła równie gęsta jak wczoraj - może nawet gęstsza? Ciężko stwierdzić. Wiatru prawie nic… No i mamy idealne warunki żeby powstał #smog

Poleciałem na 12 km trasę, a że się trochę spieszyłem to nic nie przeciągałem tylko celowałem by wrócić do domu nie później niż 6:10 - musiałem jeszcze przestawić samochody, o czym zapomniałem wczoraj. Biegło mi się… no niby miło, ale coś słabo - nie umiałem się rozpędzić, mimo że coś tam się starałem. Średnie tempo 5:56 min/km ¯_(ツ)_/¯

Ponownie sobie pozwolę napisać - fajnie się biega w takiej mgle. Jesteś tylko ty i te dwa metry, które jesteś w stanie dostrzec… Jeden warunek: musi być ciemno. Gdy jest jasno, to robi się zdecydowanie zbyt niebezpiecznie - i wtedy już tylko bieganie po chodnikach i duuużo ostrożności na skrzyżowaniach...

Miłego!

enron - 336703,06 - 11,83 = 336691,23

Smog, smog, smog na ulicach,
smog, smog, smog ...

źródło: comment_HUyEqmybIME291nomzmQIIxyxV5oIEvQ.jpg

Pobierz
  • 14
@enron: Tak tylko rzucę :D. Ta wasza krakowska ustawa antysmogowa to żart i tyle. Mieszkańcy po tyłku dostali a wszystkie okoliczne mieściny i wiochy robią wszystko bez zmian i miasto zgarnia będąc niżej :D


@gokish: no o tym pisałem już dawno temu - miasto #!$%@? nowymi blokowiskami, zero przewiewu i kopcące wiochy dookoła. NO ale zobaczymy, może po tym przyjdzie jakaś ustawa na całe województwo - kto wie...