Wpis z mikrobloga

w sumie jeśli tak spojrzeć bardziej przychylnym okiem na pis to 500+ jest w gruncie rzeczy takim obniżeniem podatków dla niektórych pomniejszonym o koszty biurokracji, a podatki są mniej więcej takie jak za peło więc lepiej żeby pieniądze częściowo wróciły do ich właścicieli napędzając poparcie konserwatywnemu pisowi niż żeby były transferowane #!$%@? wie do kogo dzięki poparciu wykształconych postępowych z wielkich ośrodków
#niepopularnaopinia #wybory
  • 8
@PostironicznyPowerUser: Słucham? Instytut danych z dupy, czyli wszelkie przekazy medialne o których słyszałem mówią w prosty, że 500 i dodatkowe koszta operacyjne i wychodzi już z 700ziko zabrane z portfeli pracujących i dane bandzie bumelantów(uogólniam). To ja już wolę, że jak już mi ten hajs zabierają to niech idzie na służbę zdrowia, wojsko i tak dalej a nie #!$%@? czyjeś bombelki.
@PostironicznyPowerUser: pomijasz aspekt psychologiczny. Dostajesz kasę za dziecko nie wykonując pozytecznej pracy poza wychowaniem, które oznacza przerwę u pracodawcy. Efekt takiego "zarobku" jest rozleniwiajacy, bo dostajesz przelew za sam fakt posiadania dziecka. Redukcja podatków by sprawiła, że zamiast "dostawać" obywatel by zarabiał więcej i poczuł motywację do działania, bo praca by dawała coś więcej niż tylko przeżycie od wypłaty do wypłaty