Wpis z mikrobloga

@WernerHeisenberg: Dokładniej?

int main()
{

int x = 0;
switch( x>0 || x<0)
{
case 1: printf("Wieksza lub mniejsza"); break;
case 0: printf("zero"); break;
}

return 0;
}

U mnie to działa i się kompiluje, chyba że switch ma zwracać case czy jest większa czy mniejsza a nie mniejsza lub większa.
Wtedy

int main()
{

int x = 0;
switch( (x>0) - (x<0))
{
case 1: printf("Wieksza"); break;
case 0: printf("zero");
@Vittel: dziwne jest to, że musisz porównać liczby za pomocą case, żaden ogarnięty programista czegoś takiego by nie zrobił (no chyba że zostałby ogłoszony konkurs na porównanie liczb w jak najgłupszy sposób)
jak już jesteście przy case to pewnie mieliście też juz input z konsoli, mógł wam kazać jakieś menu zrobić i byłoby to normalne zastosowanie xD
@Bruno_: jak widac OP nie ogarnal switcha, nawet google, nawet pewnie wykladu wiec cwiczenie jak najbardziej potrzebne. Biorac pod uwage, ze mamy drugi tydzien wykladow to inputu zapewne jeszcze nie mieli. Oni narazie maja wiedziec, ze cos takiego istnieje i jak mniej wiecej to zaprogramowac, trudniejsze cwiczenia jeszcze przyjda. Nie widze sensu wysmiewania innych w takich momentach, chyba sam zapomniales jak stawiales pierwsze kroki w programowaniu
@Bruno_: Tu nie chodzi o to co by zrobił programista ogarnięty, ani też nie chodzi aby pokazać do czego używać instrukcji case, a chodzi o to, aby student zrozumiał jak działa ta instrukcja, bo wtedy sam będzie wiedział gdzie ją najlepiej zastosować.
@Bruno_: na studia przychodzą tacy ludzie co często nawet na oczy switcha na oczy nie wiedzieli, więc aby mogli zrozumieć działanie, to czasami trzeba dać takie idiotyczne zadania patrząc na to z perspektywy kogoś kto już programowanie ogarnia. Pisząc 10 schematycznych zadań do pisania menu nie nauczą się zbyt wiele, a tak to przynajmniej dodatkowo nauczą się kombinować.
@Bruno_: masz jakes kompleksy z tego powodu czy cos? Bo noe rozumiem, oceniasz studia po pierwszym wykladzie wprowadzajacym do C, chcesz moje zadania z trzeciego semestru z logiki, software design, OOA zobaczyc? Czy uwazasz, ze oni na tym koncza nauke?
@Vittel: nie mam zadnych kompleksow z tego powodu, po prostu juz widzialem wiele kwiatkow jak i robilem projekty na studia za pieniadze, nie przecze ze studia maja wartosc dodatnia ale jest ona raczej mala, zwlaszcza ze wole sie uczyc sam plus nie lubie sie uczyc rzeczy o ktorych wiem w 100% ze mi sie nie przydadza - pewnie bym sobie nie dal rady na takich studiach lub mialbym bardzo ciezko
aby mogli zrozumieć działanie, to czasami trzeba dać takie idiotyczne zadania patrząc na to z perspektywy kogoś kto już programowanie ogarnia


@Defined: mozna tez dac normalne zadanie ze switchem, ktore ma sens i nauczylbys sie wiecej.