Wpis z mikrobloga

Mirki od jakiegoś czasu pracuję nad moim pomysłem na biznes. Na razie nie chcę ujawniać szczegółów co ma robić firma natomiast założenia są takie, że ma być to (dosłownie) rewolucja na pewnym (dość prężnym i dużym) rynku.
Obecnie mam mam rozpisane w zasadzie wszystko co wpadło mi do głowy nawet najmniejsze szczegóły. Z tego co widzę mój pomysł może okazać się faktycznie rewolucyjny i może narobić niezłego zamieszania gdyż w zasadzie nie ma minusów, które uniemożliwiłyby działanie mojego systemu. Co więcej przkopałem internet w poszukiwaniu konkurencji no i nie znalazłem nikogo.
Dodatkowo mam kontakty, które bardzo pomogą mi w rozkręceniu tego tematu więc w zasadzie mogę zacząć działać już!
ALE
Na chwilę obecną potrzebuję tylko dobrego radcy prawnego, który pomógłby mi w ogarnięciu zawiłych kwestii prawnych. Wiadomo, że przepisy w Polsce są ciężkie do ogarnięcia szczególnie w zakresie, który na pierwszy rzut oka kojarzy się negatywnie. Chodzi mi o gry liczbowe, hazard, automaty i inne tego typu rzeczy. Obawy moje biorą się stąd, że zwykła pani księgowa Zosia tego nie ogarnie.

Czy orientujecie się ile może kosztować taka porada i pomoc prawna przy prowadzeniu biznesu i gdzie jej szukać?
P.S. Jeśli się okaże, że moje działania da się pod względem prawnym ogarnąć to robię zbiórkę na zrzutka.pl i jadę z koksem :)
#firma #biznes #prawo #hazard #ksiegowosc

Ładna dziewczyna dla atencji (nie ma związku z charakterem planowanego biznesu)
Pobierz michgur - Mirki od jakiegoś czasu pracuję nad moim pomysłem na biznes. Na razie nie c...
źródło: comment_v8zEOdlrpfhobhm17tfgm7MLyAyeyXJw.jpg
  • 25
@jesieniar: jeśli chodzi o rozliczanie podatku dochodowego to sytuacja jest prosta. Będę zarabiał na nazwijmy to roboczo prowizji. Tutaj nie będzie filozofii. Chodzi mi tylko o kwestie czy moja działalność nie będzie podchodzić pod jakieś kuźwa gry liczbowe, hazardy, pokery i takie tam sprawy. Będzie to coś na zasadzie hmmmm.... loterii
@michgur: Działają takie firmy jak przenośna ruletka, blackjack, poker do wynajęcia na eventy biznesowe (tylko grają na gadżety firmowe i inne upominki, nie na pieniądze), problem stricte prawny nie księgowy. Radca prawny w zakresie finansów, trudno określić jaka stawka za godzinę konsulatacji, kilka stówek raczej.
@michgur: Są jakieś ruletki itd. ale przypuszczam, że siedziba spółki na Malcie lub Cyprze, a formalnie tylko strona po polsku. Może jakiś radca zajmujący się typowo stronami WWW jak Wilk, dziś specjalizacje w prawie są bardzo wąskie, tak jak w innych dziedzinach zresztą.
@djtartini1: Ogólnie chodzi o to, że przeciętny człowiek wpłaca relatywnie niewielką kwotę a może wygrać coś na prawdę wartościowego. Ta wartościowa rzecz jest w pełni legalna w Polsce i ta branża ma się bardzo dobrze. Są nawet firmy (w sumie dużo) które zajmują się obrotem tych rzeczy. Ja chcę wprowadzić coś co ma zmienić sposób zakupu tej rzeczy ze standardowego na loterię.
Ogólnie chodzi o to, że przeciętny człowiek wpłaca relatywnie niewielką kwotę a może wygrać coś na prawdę wartościowego. Ta wartościowa rzecz jest w pełni legalna w Polsce i ta branża ma się bardzo dobrze. Są nawet firmy (w sumie dużo) które zajmują się obrotem tych rzeczy. Ja chcę wprowadzić coś co ma zmienić sposób zakupu tej rzeczy ze standardowego na loterię.


@michgur: Loteria argentyńska jest zakazana w Polsce od 2004 roku,
@PfefferWerfer: Chcę zrobić coś takiego, że emituję np 100 losów. Ich łączna wartość ma dać 100%(+) wartości dobra. Jak to się uda wówczas robię losowanie i jeden z losów wygrywa to dobro.
@m__p: Rób rób. Na razie się orientuję w temacie od strony prawnej ;) Jeśli uda się coś takiego otworzyć to uwierz będzie o tym głośno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michgur: odrazu Ci powiem ,że musisz mieć zezwolenie na takie rzeczy :wniosek o wydanie zezwolenia na loterię :
a.musisz miec go 2 miechy przed pierwszym losowaniem , zalatwia sie go od 2 miechy , czyli 4 miesiace biurokracji , Zezwolenie jest ważne maksymalnie 2 lata , samo przygotowanie wniosku to roby miesiac i ogrom kasy na prawnikow
b.Opłata wynosi 10% wartości puli nagród, jednak nie mniej niż 50% kwoty bazowej.
W
@Otakus: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Toś mnie Panie nie pocieszył.
Jeśli chodzi o nagrodę de facto ja nie jestem jej właścicielem. Wygrany los daje osobie wygranej prawo na zakup tej rzeczy za pieniądze, które pochodzą tak jakby z rzutki wszystkich uczestników loterii.