Wpis z mikrobloga

Witam.
Z okazji zmiany pracy miałam dzisiaj badanie lekarskie. Zawsze jak miałam badania kontrolne w zakładzie medycyny pracy to badanie wzroku (i wszystkie inne badania) wykonywał 1 lekarz. Tym razem jednak zostałam skierowany do okulisty i poddana bardziej szczegółowym badaniom. Zna się ktoś na tym bo niewiele z tego rozumiem. Wyniki badań załączone na zdjęciu.
#medycyna #okulary #okulista
fukushima_2011 - Witam.
Z okazji zmiany pracy miałam dzisiaj badanie lekarskie. Zaws...

źródło: comment_RozxgJFfHomqeZrBWkm6mz0dyru2Lt1y.jpg

Pobierz
  • 5
@fukushima_2011:
Visus Oculi Dextri -Oko prawe widzi dobrze bez korekcji - ostrość wzroku 1.0, czyli tak jak powinno być.
Visus Oculi Sinistri - Oko lewe ma zmniejszoną ostrość wzroku 0.1 bez korekcji (sine correction), po włączeniu korekcji w postaci okularów (cum correction) dochodzi do 0.2.
Ostrość wzroku jest wyrażona ułamkiem dziesiętnym - to z jakiej odległości widzisz, podzielone przez to z jakiej powinnaś widzieć dany rząd znaków. Czyli powinnaś widzieć dane
@hilton86:
Dziękuję bardzo za merytoryczną odpowiedź.

dmo - to cukrzycowy obrzęk plamki?

Miałam również badanie poziomu cukru we krwi i wyszło 85 więc cukrzycy raczej nie mam.

W oku lewym konfrontacyjne pole widzenia ograniczone - jest to grube badanie, które wyłapuje grube zmiany pola widzenia. Prawdopodobnie masz to od dawna i miałaś już wykonywane np. komputerowe badanie perymetryczne.


Lewe oko od zawsze było dużo słabsze. Co może oznaczać "pole widzenia ograniczone"?
@fukushima_2011: Właśnie ciężko mi stwierdzić czy to problem nowy, czy raczej wynikający z długotrwałej choroby oka. Trzeba porównać z jakimiś wcześniejszymi wynikami. Zakładam, że medycyna pracy mogła olać temat i nie wydać żadnych zaleceń. Więc, jeśli czuje pani potrzebę sprawdzenia czy coś się tam pogarsza to warto byłoby się udać na własną rękę do okulisty.
@hilton86:
Tak szczegółowe badanie wzroku to chyba pierwszy raz miałam robione a mam 28 lat i od początku podstawówki noszę okulary (chyba nawet w zerówce miałam). Wizyta u okulisty zazwyczaj skupiała się na czytaniu literek z tablicy bądź ewentualnie komputerowe badanie wady wzroku i doboru odpowiednich okularów.
Schorzenie może być poważne czy jest po prostu związane z niedostateczną ostrością widzenia?