Wpis z mikrobloga

Poszukuję jakiegoś miejskiego autka b+g w kwocie do 10 000 zł na prezent dla Mamy. Jazda to głównie miasto, od czasu do czasu jakaś trasa. Co byście polecili? Głównie celuję w hatchbacki ale mogą być też i spoko sedany. Koniecznie 5 drzwi (chyba, że jakieś fajne 3 drzwiowe by było ʕʔ). Myślę, że ~ 100KM-120KM byłoby ok, bo kierowcą jest dobrym i w miarę dynamicznie jeździ. Podstawa b+g, preferowane auto z klimatyzacją i jakimiś tam dodatkami. Macie coś wartego polecenia?

Osobiście myślałam nad Mazdą 3, Peugeotem 207/307, Megane II. Czy okolice 8-9k za Mazdę i Peugeota to w miarę rozsądna cena za auto 1.6 b+g z okolic 2004 roku? #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 19
@Booty_Gurl Z tego co się orientowałam to mazdę strasznie zżera ruda, więc 2004 to raczej bym szukała z ceną niżej (tak około 7500). Peugeot zależy jaki silnik, bo niektóre lubią się psuć. Megane ok, ale kontroluj jak z elektryką. Ja bym w tej cenie patrzyła też na Golfy 5, no i Audice A3/A4 można wyrwać w miarę ok, silniki też mają w większości mało awaryjne.
@Booty_Gurl: poszukaj mamie czegoś w automacie a spełnisz jej marzenia o których sama nie wiedziała.
Sprawiliśmy mamie koleżanki kilka lat temu Saaba 93 2.0 turbo z gazem w automacie. Na początku strach i niedowierzanie, dziś kocha to auto jak żadnego. I spisuje się absolutnie bezawaryjnie kolejny rok. Polecam z całego serducha. To auta które ergonomią trafiają idealnie do starszych osób a nadal z wyposażenia nie zabraknie jej niczego.
@pepies tak odbiegając od tematu, bo sama myślałam żeby kupić saaba - słyszałam że są dosyć ciężkie i mają promień skrętu ciężarówki, prawda to czy mi ktoś głupstw nagadał?
@pepies: myślałam nad automatem ale Maminka kategorycznie nie chce i stwierdziła, że zdania nie zmieni. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A też szkoda, bo myślałam o Saabach w automacie.

@Artosh: przy Gulfach bałabym się ulepów, a i nie podchodzi jej Niemiecka motoryzacja (oprócz Opli).
@Artosh: Mazdy 3 w cenie 7500 to ty nie kupisz, powyżej 10k znajdzie się zadbany egzemplarz, gdzie jak poprzedni właściciel zabezpieczył progi i nadkola, to jest spokój na najbliższe kilka lat.
@Booty_Gurl Corsa D z opli mogłaby być spoko, bo wiejski tuning zazwyczaj odwalają na astrach i innych vectrach. Ja osobiście poszukałabym też jakiejś fajnej Fiesty Mk7 przed liftem, ale przyznam szczerze - nie wiem, czy nie będą droższe niż 10000. Mają mniej koni, ale mimo tego są zrywne i łatwo w nich dobić do 160+ c:
są dosyć ciężkie i mają promień skrętu ciężarówki,


@Artosh: co? ( ͡º ͜ʖ͡º) mają promień skrętu jak każde przednionapędowe auto i 4x4, ograniczone przez konstrukcję napędu. W FWD ogranicza się kąt skrętu żeby nie wyrywać przegubów. Ale nie skręca to słabiej niż volvo, renówki czy inne alfy. Jeden pies.
A to czy jest ciężki? no też nie. Jak na auta tej klasy to nawet wypada dość
myślałam nad automatem ale Maminka kategorycznie nie chce i stwierdziła, że zdania nie zmieni. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A też szkoda, bo myślałam o Saabach w automacie.


@Booty_Gurl: tam było dokładnie tak samo. Więc pojechaliśmy i postawiliśmy przed faktem dokonanym. Mojej mamie zrobiłem to samo kupując MLa ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wyobrażasz sobie jaki był foch do drugiej czy trzeciej jazdy. Dziś
Mazdą 3


@Booty_Gurl: jakieś konkretne uzasadnienie czemu mazda 3, a focusa w ogóle nie brałeś pod uwagę (focusy mają większą paletę fajniejszych silników, szczególnie jeśli mówimy o dieslach, no ale wiem, że szukasz benzyny)? pomijam cenę, bo to raczej dolna granica przyzwoitych modeli

a tak w ogóle to fiesta mk6 fl jakieś 1.6, może 1.4
Mazda 3 do 10k to będzie śmietnik


@Pio23: dlaczego tak uważasz? Nie to żebym negowała to co mówisz ale jak przeglądam oferty to ceny zaczynają się od około 5500, wiec wydaje mi się, że okolice ~8-10 tysięcy powinno być chyba spoko, tym bardziej jeżeli miała niedawno wymieniane jakieś części lub była zabezpieczana antykorozyjnie.