Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa.
Kurde głupio tutaj o tym pisać, ale w sumie walić to.
Chciałbym sobie wymienić gniazdko elektryczne w mieszkaniu (wynajmiwanym), ponieważ jest ono dosyć stare i praktycznie wisi na kablach. Będę takie coś robić po raz pierwszy, więc zapoznałem się z poradnikami.
Tylko tutaj następuje gorsza rzecz. Muszę wyłączyć bezpieczniki, ale nie mam ich w mieszkaniu, tylko są na klatce. W metalowej szafce, zamykanej na klucz ( w komentarzu pewnie dodam zdjęcie).
No i tutaj pytanie, da radę gdzieś w sklepach kupić taki "uniwersalny" klucz do tej szafki/skrzynki? Gdzieś wyczytałem, że to podobno jakiś klucz energetyczny czy kij zwał. Od sąsiadów na chwilę obecną nie pożyczę, bo nie ma nikogo bądź nie mają.
Możecie mnie śmiało wyśmiać, ale ja na serio nie umiem w takie rzeczy XDD
#poznan #elektryka #kiciochpyta
  • 43
@PanKracy582: wiem jak wygląda puszka z bezpiecznikami, w mieszkaniu u rodziców taką miałem i została wymieniona na nową, taką z "pstryczkami", co by nie #!$%@?ć się z bezpiecznikami topikowymi
@RobertKowalski: 10 lat na wynajmowanym i nigdy nie było konieczności robienia czegokolwiek przy gniazdkach, spłuczkach i innych awariach (jeśli nic nie zostało specjalnie uszkodzone). Spłacam komuś kredyt, pcham hajs do portfela i mam się jeszcze użerać z takimi rzeczami?
@RobertKowalski: gniazdko wiszące na kablach nie umożliwia bezpiecznego i normalnego korzystania z lokalu.
Na szczęście już wyszłam z tej patologi spłacania komuś kredytu i niemożności urządzenia mieszkania po swojemu - mam swoje własne M ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gniazdko wiszące na kablach nie umożliwia bezpiecznego i normalnego korzystania z lokalu.


@ciemnienie: ... czytalas paragrafy ktore ci wyslalem? ... wlasciciel lokalu ma w dupie ze ci gniazdko odpadlo... jego naprawa to twoj obowiazek jako najemcy...
nie, po prostu bym szybko rozwiązała umowę z takim januszem wynajmu.


@ciemnienie: ... nie twoj sprzet ale ty go uzywasz wiec amortyzacja jest po twojej stronie do ogarniecia ... to proste jak #!$%@?&ie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przykro mi ale to ty jestes Grazyna najmu - nie znasz obowiazujacych przepisow o najmie (masz je w linku) .. typ daje cie do sadu i po pierwszym czytaniu jestes
@RobertKowalski: do sądu o wyrwane gniazdko, puknij się w głowę. Mieszkam powiedzmy miesiąc i w lokalu jest lodówka Mińsk, która się psuje. Według ciebie ją zużyłam i powinnam płacić za wymianę lub naprawę?

Dobrze, że trafiałam na normalnych ludzi i zadbane mieszkania, a nie na januszy, z myśleniem podobnym do twojego. Teraz to już nie są moje problemy.
#eot
@redevid: to jest nierealne. W razie pożaru straż pożarna ma się meczyć z zamkniętą skrzynką? Nic się tu nie zgadza


@Norskee: W razie pożary to PSP odcina prąd w budynku, a nie w mieszkaniu :) a dokładniej - pogotowie energetyczne, bo PSP nie przystąpi do gaszenia z prądem