Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #wireless
#ubiquiti #mikrotik #aruba

Cześć Mirki.
Sieć wifi to dla mnie czarna magia. Czy moglibyście polecić mi jakiegoś Access Pointa?
Kojarzę dwóch producentów sprzętów enterprise: Ubiquiti oraz Mikrotik. Teraz dodatkowo pokazał mi się sprzęt Aruby.
Potrzebuję Access Pointa, który będzie w stanie obsłużyć ponad 200 urządzeń jednocześnie. Mam salę 18x15m i chcę powiesić AP na ścianie w jednym z końców.
Oprócz tego zależy mi na tym aby AP wspierał vlany, ponieważ do urządzenia będzie podłączony sprzęt IoT oraz postronne osoby.

Dodatkowo chcę kupić też AP dla innej lokalizacji gdzie nie potrzebuję już takiego pokrycia, ani wsparcia dla tylu urządzeń. Nie chciałbym kupować rozwiązań różnych producentów.

Z tego co się orientuje, że to Ubiquiti jest mega polecany jako taki sprzęt oraz inny, switche, firewall, kamery. Jednak jest on droższy od tego Mikrotika.
  • 11
@Caishen z ubi AP i firewalle są spoko, reszta co najwyżej przeciętna, a kamery to już wogole XD Pokazała ci się Aruba? Nie idź tą drogą chyba że robisz w korporacji jakiejś wielkiej
@Caishen: Napewno bierz jakiś w nowej technologi wave2
Ubiquiti korzystam u mnie w robocie i dają rade, ale model najlepszy SHD to chodzą po około 1800zl brutto. Oblukaj na ich stronie czy wave2 ma tez model HD bo powinien być sporo tańszy.
Chyba, że chcesz się nauczyć to tutoriali jest mnóstwo.


@lunga: wolę wiedzieć co się dzieje. Przez takie małe projekciki można się wiele nauczyć.

@houk: zastanawiam się nad cAP ac. Wydaje się być porządnym sprzętem.

SHD to chodzą po około 1800zl brutto


@ETplayer: to grubo ponad budżet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caishen: 200 userow, jeden AP, montaż na ścianie, 1800pln to za duży budżet. Brzmi jak recepta na nieudane wdrożenie. Proponuje to komuś zlecić, jeżeli ma byc dobrze.