Wpis z mikrobloga

Jak ci ludzie to robią? Po prostu podchodzą do obcej osoby i z nią gadają. Nie mówię tu tylko o chadach i julkach ale w ogóle. Skąd wiedzą co powiedzieć, jak zaciekawić rozmową i wreszcie o czym rozmawiać. Jak oni to robią, że przed chwilą się nie znali a teraz piją razem piwo. Później utrzymują kontakt i za miesiąc są najlepszymi ziomeczkami. Chyba nigdy nie posiądę takiej mocy jak rozmowa z obcymi ludźmi która trwa dłużej niż 5 minut nie będąc przy tym skrępowanym i wyatraszonym jakbym bombę rozbrajał. Lęk przed ludźmi mocno.
#przegryw
GrubyCzlowiekPies - Jak ci ludzie to robią? Po prostu podchodzą do obcej osoby i z ni...

źródło: comment_13vRVjBC6qed1x9c6aQ5M4Gx1xh8Zry3.jpg

Pobierz
  • 24
@GrubyCzlowiekPies ja Ci powiem tak. Zacznij od spontanicznego mówienia Pani w sklepie dobrego dnia. Czasem w jakimś sklepie napomknij, że fajna pogoda czy coś. Nie ważne że to głupie, ważne że to to robisz. Splynie na Ciebie może #!$%@? zarzenowanie jak coś głupiego powiesz no ale to wpisane w to. Tak od czasu do czasu coraz to więcej rozmawiaj. Zadbaj też o siebie, zrób coś co Cię interesuje, popraw zdrowie bieganiem czy
@GreatestLoser: Poważnie odpowiadam. http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/53 i nie przejmuj się, że w innych jego artykułach dużo o duchowości czy bogu. Po prostu jak Ci pewne mistyczne tematy nie podchodzą to ich nie bierz do Siebie ale czytaj bo co Ci z tego podpasuje. Naprawdę warto. O samoocenie uczą też na studiach z psychologii ale u Leszka jest to ciekawiej napisane (Tak, bylem chwilę na SWPS na Psychologii więc mam porównanie)
@Imnotokej: fajne porady ale jeśli się stale czyli codziennie nie pracuje nad podnoszeniem samooceny to będzie to trwałow ten sposób "wieki". A podniesienie samooceny daje naprawdę szybszy i trwalszy efekt. Większość ludzi na Ziemi ma problemy z samooceną. A nie jest ją wcale tak trudno podnieść i jeśli się będzie robić to codziennie przyniesie w miarę szybkie efekty
@nieocenzurowany88: chodzi też jeszcze o to by ..czytać dużo książek o rożnej tematyce. Książka jest o tyle lepsza od czytania krótkich informacji w necie, że rozwija umysł i połączenia neuronowe. No i dzięki czytaniu książek rozwija się wyobraźnia a wtedy łatwiej zagadać :)
@GrubyCzlowiekPies: miałeś w czasach szkolnych problemy jeśli chodzi o relacje z rówieśnikami? Mam na myśli brak życia towarzyskiego, alienacje, czasami może wyśmiewanie przez nich, jakieś szkalowanie?
Z tego mogą wynikać te problemy z nawiązywaniem znajomości między innymi.
Po prostu może twój mózg kojarzy interakcje z ludźmi (a zwlaszcza tymi ktorych znasz slabo lub wcale) jako źródło jakichś przykrości i dyskomfortu i jakbyś zewsząd spodziewał się ataku.
Nie ma nic złego w
Chyba nigdy nie posiądę takiej mocy jak rozmowa z obcymi ludźmi która trwa dłużej niż 5 minut nie będąc przy tym skrępowanym i wyatraszonym jakbym bombę rozbrajał. Lęk przed ludźmi mocno.


@GrubyCzlowiekPies: Te normickie "rady" skonfrontowane z cytatem powyżej, jak zwykle wyglądają idiotycznie i jedyne, co można zrobić, to skwitować je uśmieszkiem politowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrubyCzlowiekPies
@Imnotokej dobrze ci napisał, ja kiedyś też bałem się podjąć rozmowę z obcą osobą i zacząłem robić tak, że będąc na przykład na stacji benzynowej myślałem o co mógłbym zapytać, ale sie wstydziłem, bo uważałem to za głupie. Na przykład gościa, który płacił przede mną pytałem ile to pali, jak miał jakieś ciekawe auto służbowe typu jakiś dostawczak to mówiłem, że ciekawa musi mieć pracę i czym się zajmuje. W sklepie
@#!$%@?:

Czy potrafisz w sobie ot tak, po prostu dostrzegać boską doskonałość, boską miłość i nieskończoną zdolność odnoszenia sukcesów?

Pomyśl teraz, że zostałeś stworzony na podobieństwo Boga.

A przecież Bóg widzi cię takim, jakim cię stworzył.

Gdybyś w budowaniu samooceny pominął Boga, to praca nad sobą byłaby tylko autopsychoterapią.

Już teraz wykorzystuję każdą szansę daną mi przez Boga

Jestem wartościowym człowiekiem w oczach Bożych, dlatego zawsze patrzę na siebie jak na wartościowego
O dżizas, na swoje nieszczęście wszedłem jeszcze na wiki...

Leszek Żądło - polski psychotronik, autor poradników rozwoju duchowego oraz książek z dziedziny psychotroniki, Huny, ezoteryki. Pracuje również jako radiesteta i jasnowidz.