Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zamieściłem na Mikroblogu wpis z zapytaniem czy byłoby zainteresowanie testem DNA który zamierzałem sobie wykonać. Nie będę wołać ludzi, bo było to prawie 2 lata temu (ale w końcu zrobiłem krok w tym kierunku! ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

.Kupiłem właśnie zestaw z AncestryDNA i w tygodniu odeślę próbkę śliny. Pudełeczko które przyszło jest dość małe i zgrabne. Zawiera kod aktywacyjny, instrukcję krok po kroku, probówkę do wypełnienia śliną, solucję konserwującą i opłacone pudełeczko na przesyłkę zwrotną, więc ogranicza niedogodności najbardziej jak się tylko da.

Teraz trochę o mnie, bo w końcu robię badanie DNA po to, żeby dowiedzieć się skąd wywodzi się moja krew. AncestryDNA sięga do około 7 pokoleń wstecz, więc zakładam, że będzie to rok ~1600-1700 (?). Moi przodkowie byli dość długowieczni, więc nie wiem jak to dokładnie datować. Więc:

Mam 24 lata

Owalna twarz, małe uszy

Skłonności do łysienia patrząc po mężczyznach w rodzinie od strony ojca (do nich jestem najbardziej podobny). Moje włosy jak na razie trzymają się całkiem nieźle, ale nie wiem czy to dlatego, że odziedziczyłem część włosów po mężczyznach od strony mamy, czy przez specyfiki których używam

Włosy koloru ciemnego blond, które ciemnieją mi w zimie, a jaśnieją w lato

Szare oczy. Za dzieciaka miałem piękne, błękitne (mama krzyczała na mnie kiedyś, że zszarzały mi od komputera i dostałem szlaban XD)

Problemy z widzeniem na prawe oko, podobna wada u kobiet od strony mamy

Dość wysoki, 183 cm

Skłonności do nabierania masy, choć nie jestem otyły (~90 kg z wahaniami rzędu 2kg) - wszyscy w rodzinie są nieco przy kości, ale myślę, że to kwestia nawyków i jedzenia niż genów. Tłuszcz odkłada mi się w udach, łydkach które swego czasu miałem naprawdę olbrzymie xD, talii.

Umiarkowane owłosienie na ciele

Trudności z zapuszczeniem brody (chyba kwestia czasu, bo nikt w rodzinie nie miał takiego problemu)

Dużo osób mówi, że wyglądam na Niemca - zwłaszcza obcokrajowcy. Gdy rozmawiam po angielsku (mieszkam w UK) są już prawie pewni po akcencie, ale...

Całe życie mieszkałem w skrajnie wschodniej Polsce, w dialekcie jest dużo naleciałości z rosyjskiego, a ja sam naprawdę dużo rozumiem ze słuchu. Nauka tego języka przychodzi mi dość płynnie

Moje nazwisko wpisane cyrylicą w google wyrzuca mnóstwo wyników na białoruskich i rosyjskich stronach


Ciężko mi cokolwiek obstawić jeżeli chodzi o moje pochodzenie etniczne, ale myślę, że będą to tereny obecnej Białorusi.

Jeżeli chcesz być wołany gdy wyniki już przyjdą to zaplusuj komentarz pod tym wpisem

#genealogia #ciekawostki #nauka #genetyka #przodkowie #historiaslowian
swerve - Jakiś czas temu zamieściłem na Mikroblogu wpis z zapytaniem czy byłoby zaint...

źródło: comment_NYjDW85HFZEOPJTbRggyy9XjEUb6LsZ4.jpg

Pobierz
  • 79
@swerve: > 99$

Da się taniej. Czasami na Amazon UK są promocje na ten akurat kit.

Dużo osób mówi, że wyglądam na Niemca. Całe życie mieszkałem w skrajnie wschodniej Polsce


Może jesteś potomkiem kolonistów z prus. Ja mam takie korzenie w jednej z gałęzi (okolice Sokółki).

Wgraj później wyniki na FamilyTreeDNA i MyHeritage to będziesz miał więcej matchy.
@swerve: 23andme jest dość średnie, za tą cenę dostajesz bardzo mało informacji, może w USA by się to lepiej sprawdziło, więcej ludzi wysyłających DNA = większa szansa na znalezienie dalszych krewnych :D Sam robiłem tam test DNA, ale tylko po to aby pobrać surowe dane i wrzucić na promethease. To jest dopiero potężne narzędzie, analizuje twoje geny i wyświetla ogromną ilość informacji (na podstawie SNPedii, która bierze informację z badań naukowych):