Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1871
Wyplusujmy w gorące drogę wojewódzką 752 Święta Katarzyna - Bodzentyn, która jest doskonałym przykładem ciągu samochodowo-rowerowo-pieszego:
- rowery mają swój wydzielony pas ma jezdni. Od pasa dla aut oddziela go pofałdowana linia farby ostrzegająca przed zjechaniem
- w przypadku jazdy kolumny kolarskiej, samochody mogą ją łatwo wyprzedzić, bo jedna strona pary jedzie cały czas po ścieżce
- brak śmieci, szkła, KRAWĘŻNIKÓW
- regularne oznakowanie nie dopuszcza do poruszania się ścieżką kobiet z wózkami, meneli z wózkami, rolkarzy, pieszych

Nie ma lepszego rozwiązania - otwieram dyskusję
#polska #szosa #kolarstwo #rower #drogi
DerMirker - Wyplusujmy w gorące drogę wojewódzką 752 Święta Katarzyna - Bodzentyn, kt...

źródło: comment_WkRI8UVV1OpqYFptoOOphHmw9dRiN4MG.jpg

Pobierz
  • 94
@DerMirker: Kiedyś tamtędy jechałem autobusem, to rowerzyści i tak jechali poza swoim wyznaczonym pasem, przez co autobus musiał się wlec dłuższą chwilę za nimi, bo nie było opcji wyprzedzenia. Trochę ich rozumiałem, bo cała ta ich ścieżka była #!$%@? piachem, ale czy tak trudno na 5sekund zjechać żeby wielki, zapełniony ludźmi autobus mógł sobie szybko, i bezpiecznie dla wszystkich obok nich przejechać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Ziombello: brak krawężników - chodziło mi głównie i brak krawężników oddzielajacych dojazdy do posesji i przecinających ścieżkę rowerową, to co znamy tak dobrze z codziennej jazdy. Oczywiście krawężnik oddziela chodnik od drogi
@Ciastek993: może dopiero co po ukończeniu budowy, widać, że ta droga jest nowiutka
@iroos: oby, zapewne z czasem nagromadzi się żwir i piach, zwłaszcza po zimie
brak krawężników - chodziło mi głównie i brak krawężników oddzielajacych dojazdy do posesji i przecinających ścieżkę


@DerMirker: Racja, pomyślałem o tym już po wysłaniu wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DerMirker: niedawno siedziałem sobie w Św Katarzynie i jadłem loda. Z góry zjeżdżało pięciu czy sześciu pseudo kolarzy na szosie chodnikiem... przecierałem oczy ze zdumienia... oczywiście pieszy spacerujący musieli im zejść z drogi. Druga sprawa to kierowcy samochodów osobowych a nawet ciężarówek z naczepami łamiący ograniczenia prędkości w obie strony, bo droga równa i jest gdzie przycisnąć.

Jak już się wyjedzie ze Św. Katarzyny po prawej stronie jadąc do Bodzentyna drogowcy