Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam odłożone kilka tysięcy (powiedzmy coś koło 5-10 tysięcy) i zastanawiam się co z tym zrobić.
Kupić metale szlachetne? W coś zainwestować?

Jestem kompletnie zielony w tych tematach, a chciałbym głównie zabezpieczyć się przed inflacją (i karakanem - zanim nas kompletnie wydyma tak jak Pan Stonoga powiedział) albo przy odrobinie szczęścia trochę na tym zarobić.
Nie wiem czy jest sens dzielenia takiej niewielkiej kwoty aby część przeznaczyć na np. złoto/srebro, a część na aktywne inwestycje z zamiarem powiększenia kapitału?

Jakieś rady?
Jeżeli złoto/srebro to gdzie? Celowałbym w jakieś monety do kupienia osobiście w oddziale (Katowice-okolice).
Jeżeli jakieś inwestycje to jak? Wolałbym jakieś stabilniejsze i spokojniejsze, żeby nie siedzieć nad wykresami po nocach (no hejka #bitcoin)

#zloto #srebro #inwestycje #inwestowanie #bankowosc #pieniadze #gielda #kryptowaluty
#slask #katowice

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Co wybrać

  • Kruszce + inwestycje 10.4% (97)
  • Kruszce 18.8% (175)
  • Inwestycje 7.2% (67)
  • Kryptowaluty 21.8% (203)
  • Remont mieszkania 25.4% (236)
  • Coś innego 16.3% (152)

Oddanych głosów: 930

  • 77
@koniecswiatajestbliski W pewnym sensie tak, tzn. zależy to od punktu odniesienia. W mocnym uśrednieniu, w perspektywie ostatniego roku, gdzie we wrześniu 2018 1 uncja kosztowała ok. 4300 PLN, aktualnie mamy ponad 30% wzrost, ponieważ dziś cena 1 oz. to ok. 5900 PLN. Natomiast jeszcze na początku tego miesiąca było to ponad 6100 PLN/oz, także złoto w kilka dni zaliczyło spadek o ok. 200 PLN. ¯\_(ツ)_/¯
@Janko29 O spektrometrze wspomnieliśmy tylko w kwestii naszej firmy, a cały kontekst wypowiedzi był taki, że złote sztabki PAMP czy Valcambi są równie rozpoznawalne na świecie jak monety typu Krugerrand lub Złoty Liść i u dealera takiego jak my można je nabyć bez żadnych obaw. Nikt nikomu nie wciska półuncjowych monet, są użyte jedynie jako przykład tego, jakie złote produkty można aktualnie nabyć za łączną sumę 10 tys. PLN. Równie dobrze moglibyśmy
@rouli Wielkie dzięki za miłe słowo! :) Rzeczywiście posiadamy aktualnie oddziały w 8 krajach europejskich i można u nas bezpiecznie inwestować, bez ryzyka zakupu falsyfikatów.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz się ustrzec inflacji to kup sobie dolary, euro, bitcoiny, złoto. Za tyle kasy będziesz mial niewiele ale mniej wiecej zachowasz stan posiadania. (Te btc tylko to tak dla zabawy, wsadzisz tam 25% to nie będzie żalu jak stracisz, a jak zrobisz to tylko na plus).
OP: @100x: więc mam udawać że sam się na wszystkim?
Jakiś swój plan już mam i przecież też nie pytam osoby która może chcieć mi coś sprzedać, tylko forum ludzi aby dostać zróżnicowane opinie ¯\(ツ)_/¯

@Egribikaver: po pierwsze rozumiem że to niewielka kwota (co już zostało nawet zawarte we wpisie).
Mam 24 lata, robię dzienną magisterkę i pracuję jako programista. I nie czuję jakbym potrzebował wydawać na coś
OP: @szymkov: przecież piszę, że zwróci się w komforcie życia i potencjalnie w zdrowiu skoro nie doprowadzę swojego otoczenia do ruiny. Podobnie "inwestuje się w siebie".
Dodatkowo jeżeli pieniądz straci na wartości to fizyczne dobra takie jak mieszkanie czy jego wyposażenie będzie trzymało swoją wartość - podobnie jak kruszce tylko gorzej.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua