Wpis z mikrobloga

Lubię słuchać zwolenników pisu twierdzących, że podniesienie płacy minimalnej sprawi, że Polacy będą bogatsi i będzie nas stać na więcej. Węgrzy już to zrobili, a skutki to:
10% ludzi, którzy pracowało na minimalnej #!$%@? z roboty
O 4-11% wzrosły ceny towarów
75% kosztów podniesienia płacy minimalnej ponieśli...kto by się spodziewał - konsumenci :)

No ale głupi nosacz bez szkoły myśli, że jak mu podniosą, to w rok odłoży na passata.

#polska #bekazpisu #ekonomia #wegry

a.....e - Lubię słuchać zwolenników pisu twierdzących, że podniesienie płacy minimaln...

źródło: comment_WeFamDvHrU0R7NangQZ3fHpZMlOlyLv9.jpg

Pobierz
  • 17
@apee:

10% ludzi, którzy pracowało na minimalnej #!$%@? z roboty


A ja słyszałem, ze ich nie #!$%@? z roboty tylko przeszli do szarej strefy i to mówią znani publicyści. xD

Okay a teraz na poważnie, ile będzie wynosić płaca minimalna w 2023 stosując obecne wskaźniki i dodatkowe pytanie, skoro te dane są znane przeciwnikom 4 tysi dlaczego tą informacją nie podpierają się w proteście przeciw pis? Ja sobie z lekka to
Most firms responded to the minimum wage by raising wages instead of destroying jobs. Our estimates imply that out of 290,000 minimum wage workers in Hungary, around 30,000 (0.076 percent of aggregate employment) lost their job, while the remaining 260,000 workers experienced a 60 percent increase in their wages. As a result, firms employing minimum wage workers experienced a large increase in their total labor cost which was mainly absorbed by higher
@151346136 naprawdę bardzo fajnie opisany komentarz. Ale wydaje mi się, że połączenie mocnego socialu (500+ na każde dziecko i te inne głupoty) plus taka podwyżka spowodują podniesienie cen. I to zaboli też tych, którzy zarabiają najmniej a nie mają dzieci i nie dostają innych benefitow.
@apee: tylko z drugiej strony żyjemy w unii europejskiej i cenny mamy powoli podobne do nich. A niektórzy u nasz zarabiają 500euro za tyle nawet imigrant w Niemczech nie będzie stał w kolejce po zasiłek
Powiem wprost #!$%@? debilie. Każdy z kim rozmawiałem twierdzi to samo. Kosztem gospodarki napędzającej przez mikro i średnich przedsiębiorstw oraz dokładaniem ukrytych podatków położą ten kraj byle tylko być przy korycie. Parę dni temu znajoma była rano w parku. To nie jest normalne jak co tam się dzieje. Młode kobiety z piwem krzyczące między sobą "Jesika, Brajan" #!$%@? chodzie tu. Wszyscy się śmieją Wenezuela 500+ .
To młode pokolenie niebawem dorośnie i będzie wtedy jak w krajach trzeciego świata. Przykro mi to pisać,serio. Jedyne co można to iść na wybory.
Ps Pamiętacie ten mem z Wajdą? Też się z niego śmiałem ale teraz już nie...