Wpis z mikrobloga

@mile5 jakiej pomocy potrzebujesz? Fizycznie potrzebujesz, żeby Ci ktoś narzędzia podawał/podpowiadał co robić? Możesz napisz od razu tutaj o co chodzi.
@pollo9: chodzi o uzupełnienie oleju, w jaki sposób sprawdzić i dolać odpowiednią ilość + płyn hamulcowy- jak uzupełnić i sprawdzać aktualny stan :)

Jestem laikiem, pierwsze moto, i nie chcę popsuć :(
  • 0
@pollo9: Zrobiłbym to sam gdybym uzyskał odpowiedzi na pare pytań :) w cbf po prawej stronie jest korek z miarką, mam nieco poniżej połowy, w te sama dziurę powinienem lać dolewkę?
@mile5 jak sprawdzasz? Wg. mojej wiedzy powinieneś zagrzać silnik np. po kilkudziesięciu minutach jazdy postawić moto na płaskim, odczekać jakieś 3-4 minuty i wtedy sprawdzić. Powinno być w okolicy full. Na zimnym z kolei może być w okolicy minimum. Olej po rozgrzaniu robi się rzadszy, stąd różnica we wskazaniach.
Tak, do tej samej dziury dolewasz.
@mile5: W tą dziurę. Poziom mierzrzysz na zimnym silniku z moto postawionym do pionu. Nieprawdą jest że olej się znacząco rozszerza po nagrzaniu natomiast dość długo po wyłączeniu silnika spływa z góry na dno miski.

Gx
@mile5: Ustawiasz kierownicę tak żeby dekiel zbiorniczka płynu był poziomo, odkręcasz dekiel i dolewasz, jak masz na 2 śrubki Philipsa czyli krzyżaki to starannie czyścisz wgłębienie na śrubokręt, dobierasz dobrze dopasowany śrubokręt i mocno dociskasz na początku odkręcania żeby nie uszkodzić łba śruby, one się lubią ciut zapiec.
Miej szmatkę w pogotowiu i staraj się nie chlapać płynem bo jest dość agresywny.

Gx