Wpis z mikrobloga

ŁKA: 100% dostępności taboru w sierpniu <<< znalezisko
Przez cały ubiegły miesiąc nie zdarzył się ani jeden przypadek niegotowości taboru Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do wyjazdu na linię w zaplanowanym czasie. Wskaźniki dostępności jednostek powyżej 99% są dla przewoźnika normą. Tabor spółki składa się z nowych ezt marki Stadler i Newag.

#polska #kolej #lodz #lodzkakolejaglomeracyjna #pociagi #ciekawostki
BaronAlvon_PuciPusia - ŁKA: 100% dostępności taboru w sierpniu <<< znalezisko 
Przez...

źródło: comment_JORl9jRz3KicE4SH3lHCyOOy5gCXhAbQ.jpg

Pobierz
  • 11
@Baron_Al_von_PuciPusia
@krystiano_ps3
@WielkaPesaNarodowa

dziś jechałem impuls 2. Ggniazdka USB, na całej trasie pełny zasięg LTE, co w innych pociągach na tej trasie jest nieosiągalne.

Byłem rok temu na zwiedzaniu "garażu" ŁKA, osoba która nas oprowadzała co jakiś czas rzucała sucharami na temat pesy;-)

Mam nadzieję że w terminie zrobią ten tunel średnicowy i wtedy łka pokaże na co ją stać ;-)
@Baron_Al_von_PuciPusia:
U nas w mazowieckim to jest taki przepych, że włączają wifi i podchodzi konduktor i mówi Ci "przepraszam, czy mógłby Pan pobrać jakiś duży plik? mamy przesyt internetu i nie mamy co z nim zrobić, a przecież łódzkiemu nie damy"

I jak maszynista jedzie to mówi "uwaga, dziura na torach"
czeka chwilę i mówi:
"żartowałem iks de, to nie łódzkie"
Cały pociąg sie wtedy śmieje i klaszcze, a po chwili
@biju:
wzmacniacze z reguły są nielegalne, bo zakłócają pracę stacji bazowych i telefonu
wzmacniacz GSM to jest technologia 2G - EDGE i GPRS, potem jest 3G - WCDMA/HSDPA i 4G - LTE

sadze ze moga tam byc po prostu radio doty i małe piko celki, a na dachu ma antenę
https://www.ericsson.com/pl/press-releases/3/2018/ericsson-5g-radio-dot-znacznie-zwiksza-zasig-w-pomieszczeniach

ale zasługą jest to raczej operator, a nie pociąg, w starym kiblu też tak można zrobić
Cinos - @biju: 
wzmacniacze z reguły są nielegalne, bo zakłócają pracę stacji bazowy...

źródło: comment_X9uVgFcashbODUJWHk9qUUAxWLGdFGdC.jpg

Pobierz
@Cinos dla przeciętnego Kowalskiego jest taka zależność. Stary skład - brak zasięgu, nowy skład jest zasięg. Ta sama trasa ;-)

Nie ma nigdzie napisane kto za to odpowiada, dlatego takie wnioski wyciągnąłem.