Wpis z mikrobloga

@KingFight: Ehh, a znasz sie na temacie na tyle zeby odpowiedziec mi konkretniej? Tzn od czego ma zalezec i co przemawia za kazdym z rozwiazan?
Ma byc profesjonalnie, zadnego szajsu ze bedzie wygladac jak skam. Wiadomo nie bede jak empik czy inne morele ale no chcialbym zeby to bylo solidnie zrobione. Co do wygladu to raczej wpasowalbym sie w obecne trendy wygladu takich sklepow, nie bede wymyslal kola na nowo.
@Perlo: Ile będzie produktów w sklepie? Będą konfigurowalne? Myślisz o jakichś integracjach z zewnętrznymi systemami?
Podejście zależy także od budżetu, dedykowana szata graficzna to koszt grafika + koszt kodera.
@itcoder: grafike sobie ograne, produktow powiedzmy na poczatek 50-100. integracje z zewnetrznymi systemami to co masz na mysli? wlasnie jakies prestashop? bo tak chce miec cos do obslugi zamowien no i oczywiscie jakis posrednik platnosci typu payu
co oznacza czy produkty beda konfigurowalne? bedzie produkt ze zdjeciami i opisem ktory chcialbym moc zmieniac w kazdej chwili, oraz zeby wyswietlalo stany magazynowe
chcialbym tez miec w sklepie opcje generowania kodow promocyjnych
@Perlo: Zewnętrzne czyli np subiekt, lub jakiś ERP. Często firmy mają zewnętrzne systemy, które wystawiają faktury, wtedy integrujemy np. prestashop aby system pobierał zamówienie i wysyłał fakturę do prestashop, a ta udostępniana jest dla klienta. Postaw sobie prestę na początek i zobacz co oferuje. Jeżeli nie będzie dużego ruchu na początku to możesz wybrać jakiś hosting i tam postawić.
@Perlo mam preste na 1.5 od kilku lat. #!$%@? jest ale darmowa. niedługo będę stawiał cos nowego i nie zabardzo jestem do presty przekonany. serwer sprawdź w linuxpl, maja ofertę dedykowana pod preste
@Perlo:
1. Wg tego co piszesz to presta powinna to ogarnąć bez problemów.
2. Jak masz budżet WPRO na linuxpl to dobry host. Sklepy szybko śmigają.
3. Piszesz o grafice/szablonie czy napisaniu sklepu od zera/CMS?