Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@krzychol66
Odpowiadam tutaj, bo jestem na czarno u trolla shizo

Napisałeś:

Najprawdopodobniej jest układ regulacji ciśnienia w rurociągu: regulator sprawdza ciśnienie na czujniku i doregulowuje prędkość pompy do osiągnięcia ciśnienia zadanego. Jak czujnik wyp...ło w kosmos, to regulator rozkręcił pompę na maksa, ciśnienie wzrosło i wadliwy rurociąg nie wytrzymał.


Otóż nie. Ten układ działa bez pomp - przynajmniej od strony przesyłu. Po stronie lewej jest studnia o średnicy 10 m I wysokości 30-40 m, w której zbierają się nieczystości. W momencie w którym zbierze się ich wystarczająco dużo, otwiera się zawór do kolektora i jest przesył - ciśnieniowy ale grawitacyjny. Układ działa cyklicznie - nie w sposób ciągły.
Pompa jest raczej po drugiej stronie, bo oczyszczalnia czajka jest wyżej sama w sobie, a dodatkowo te x metrów spod Wisły.

Nie wiem jak monitorowany jest poziom w studni - ale jeżeli ciśnieniowo: być może zawinił czujnik cisnienia, w studni właśnie, a nie na samym kolektorze. Nieczystości zebrało się za dużo (a więc i ciśnienie było większe - czego nie widział czujnik) i w momencie otwarcia przepływu do kolektora, ten nie wytrzymał - kolektory są tylko PN6. To tłumaczyło by dlaczego rozwalono 2 kolektory, jeden po drugim.

Pytanie tylko, czy był tam tylko jeden czujnik? Jeżeli tak - to było proszenie się o kłopoty. Jeżeli było więcej - nie wierzę że wysiadły na raz - dlaczego nie wymieniono czujnika zanim drugi przestał działać?

Polecam: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=497742&page=25#/topics/497742?page=45

#warszawa #czajka #oczyszczalniasciekow

Na zdjęciu syfon.
Unik4t - @krzychol66 
Odpowiadam tutaj, bo jestem na czarno u trolla shizo

Napisałeś...

źródło: comment_1PsSkBKmLviUVNPwyqwmrVF2aKIiuCZT.jpg

Pobierz
  • 4
Nieczystości zebrało się za dużo (a więc i ciśnienie było większe - czego nie widział czujnik) i w momencie otwarcia przepływu do kolektora, ten nie wytrzymał - kolektory są tylko PN6.


@Unik4t: O ile mnie pamięć nie myli, to PN6 oznacza wytrzymałość na ciśnienie 6 bar czyli ok. 60 m słupa wody. Skoro studnia ma

Po stronie lewej jest studnia o średnicy 10 m I wysokości 30-40 m, w której zbierają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzychol66: z grubsza, tak - na ciśnienie 6 bar. Pytanie wiec, co się stało? Prawdopodobnie to co zastało podane - było jakieś uszkodzene które dało o sobie znać dopiero teraz - dlaczego?
Być może studnia napełniana była do pewnego poziomu - x, i tak cyklicznie pracowała. Do Wtorku, kiedy to uszkodzeniu uległ czujnik i studnia napełniona została w całości.
Dodatkowo może w jakiś sposób powstało uderzenie hydrauliczne?
Zdecydowanie za mało informacji