Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jesten po pierwszej godzinie kursu praktycznego kat A. Śmiałem po torze dziś, Niestety często jak chce dodać delikatnie gazu to tak jakbym dodawał go za dużo i jak odpuszczam to mi szarpie, moto to sv650, nie wiem co robię źle? To kwestia zbyt niskich obrotów? Chciałbym aby mi wychodziło płynnie w miarę. Jakieś porady macie? Obroty trzymałem w okolicach 2-3 tys. #motocykle #prawojazdy
  • 17
@dzika_kaczka_bez_dzioba: Na początek próbuj płynnie odejmować gaz, SV to V2, a V-ki generalnie lubią sobie poszarpać, jak się brzydko obchodzimy z gazem, tym bardziej, że te "szkolne" motocykle często są już i tak mocno styrane życiem :).
Jak już się trochę człowiek wjeździ w podstawy obsługi motocykla, warto sobie poćwiczyć technikę tzw. brottle, czyli jak by to ująć po polsku, zakładka gaz-hamulec. Chodzi o to, żeby przy zwalnianiu najpierw wcisnąć lekko
@dzika_kaczka_bez_dzioba: przechodziłem dokładnie to samo dwa miesiące temu. Odpowiedź brzmi: półsprzęgło. Musisz nauczyć się ślizgać sprzęgłem przy niskich obrotach. Nawet jak jedziesz 10km/h na jedynce to po zamknięciu całkiem gazu, przed dodaniem lekko pomagasz sobie sprzęgłem. Nie musisz dusić całej klamki, wystarczy troszkę - wybadaj to sobie.

Nie bój się że spalisz - to nie samochód - sprzęgło jest chłodzone olejem, wielotarczowe, nic mu nie będzie.