Wpis z mikrobloga

@Kamil85R: I właśnie dla tego rin/saber są popularne, a sakura nie. Obejrzenie zero przed jej arc`em w VN/filmami całkowicie rozwala jej historię, która moim zdaniem jest z całej trójki zdecydowanie najlepsza ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kinasato @Kamil85R:
Jak wygląda kolejność od początku jeśli chodzi o vnki?
Są jakieś części, które nie zostały zekranizowane, albo są jakieś anime nie na podstawie gier?
Polecacie bardziej zacząć serię od Fate/stay night anime czy vn?
@Abiseth Nie zekranizowano Hollow/Atraxia, jest to follow up VNki w alternatywnym scenariuszu. Są anime nie na podstawie VNek (Apocrypha, Grand Order, Extra/Last Encore i inne). Są dużo słabsze i moim zdaniem nie warte uwagi, z wyjątkiem może Apocryphi, która ma swoich fanów. Ogólnie większość spin-off`ów to marnej jakości skok na kasę.

Oryginalna seria to Stay/Night -> Unlimited Blade Works -> Heaven's Feel. I w takiej kolejności wedle autorów należy to czytać/oglądać. W
To ja jeszcze może do powyższego dodam od siebie, dla lepszego obrazu sytuacji, iż oryginalna VN zajęła mi jeśli dobrze pamiętam niecałe 3 dni czytania (jest licznik w grze), słów natomiast jest w niej ponoć (wedle, jeśli dobrze pamiętam, angielskiej wiki) więcej niż w trylogii Tolkiena. Oryginalna VN jest naprawdę wielgachna.
@abiseth @kinasato: @KuroKitsune: Kinasato zapomniał wspomnieć,że Apocrypha też ma połączenie z oryginalną trylogia i jej Prequelem (zero). Tak jak Zero to historia 4 wojny o graala, Fate/UBW/HF piątej, tak Zero opiera się na założeniu,że trzecia wojna poszła inaczej niż normalnie. Bo potem ludzie się glowili czemu jedna z postaci pojawia się we wspomnieniach Amakusy tam... ;)

Grand Order ogląda się akurat przyjemnie, ale to tylko godzinna ekranizacja prologu do gry.
@Kamil85R: Sakura mnie wkurza bo ma zero asertywności, można napluć a ona powie że deszcz pada, jest tym typem przymulonej dziewczynki z anime jak Rei z Evangeliona, no po prostu nie nadaje się do niczego. obejrzawszy F/SN i UBW nie mam do niej żadnych ciepłych uczuć, może HF to zmieni