Wpis z mikrobloga

rynek jest ogromny, ale praca przy wp wydaje mi sie slaba


@Hipodups: No to naprawdę jest pomocna i budująca informacja dla juniora.
Prawda jest taka, że przy php - szczególnie na stanowisku juniorskim - nie można oczekiwać tworzenia rozbudowanych rozwiązań poza typowymi CRUD-ami i ogólnym webdev-em. Nie oszukujmy się.
Przy takim wp można się podszkolić i zarobić, a przy okazji przerzucać się w kierunku, np. drupala z symfony.
IMHO to jest
@Verbatino: tak, masz rację ale przychodzą ludzie na rekrutacje robiący cale zycie w wp, i na prawdę nie potrafią na ogół nic poza wp.

nie pracowałem za wiele przy wp. ale niezbyt mi się to podobało to co robiłem. na szczęscie rownież nie trafiłem na typowe klepanie crudow dzien w dzień. Miałem tego farta ze przez 5.5 roku pracy zawodowej w php pracowalem/pracuje glownie nad systemami klasy erp i crm, gdzie
@hivonzooo: co do rekrutacji - najważniejsze wyciągnąć wnioski, uzupełnić braki i na kolejnej rozmowie nie wysypać się na tych samych tematach:)

i pamiętaj, na ogół rozmowa powinna tak przebiegać byś nie był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania 100% poprawnie. Pozwala to określic poziom kandydata.

no i ważne są moim zdaniem jeszcze umiejętności miękkie, to jak się zachowujesz ( czy wydajesz się naturalny, czy widać ze jesteś sztuczny) i ogólnie osobowość.