Wpis z mikrobloga

Hej!
Z racji dużej ilości wolnego czasu na zwolnieniu postanowiłam zrobić COŚ. Otóż stwierdziłam, że zawsze chciałam sobie haftować. Póki co idzie mi co najwyżej średnio(pic rel). Jakieś dobre rady? Sprawdzone poradniki? W coś poza igłą i mulinami powinnam się zaopatrzyć(póki co mam kordonek pod ręką)? Tamborek moze jutro od babci dostane.
#haft #rekodzielo
Pobierz szajbi_ - Hej! 
Z racji dużej ilości wolnego czasu na zwolnieniu postanowiłam zrobić ...
źródło: comment_WNWagZ5q5rOFhB5iW882V8a8GatMhOm8.jpg
  • 13
@szajbi_ muliny składają się zwykle z 6-ciu włókien i zależnie od tego jakie pokrycie chcesz mieć możesz je rozdzielić.
Jak ta wierzchnia część "x" (nie wiem jak to nazwać xD) będzie zawsze skierowana w jedna stronę to będziesz miała jednolity efekt (tzn. wszystkie są ///).
Są materiały na których się łatwiej haftuje, bo mają regularna teksture tj "dziurki" w regularnych odstępach (np. aida).
W necie znajdziesz pełno darmowych wzorów, jakbyś chciała coś
@szajbi_: @imyodda: tu chodzi o kanwę. W pasmanterii można ją kupić na metry. W internecie jest dużo wzorów, na kanwę nie musisz dzielić muliny. No i jak @imyodda pisze, dobrze jest trzymać jednolitość wzoru, najpierw wyszywaj cześć //// potem w drogą stronę \ i będzie to estetyczne.
Nie używaj zbyt długich kawałków muliny bo będzie się plątać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W internecie jest dużo wzorów, na kanwę nie musisz dzielić muliny.


@Lisowa zależy jaka gęstość oczek, przy "gęstych" kanwach lepiej jednak dzielić muline. Na takiej standardowej 5.5 oczek/cm 3-4 włókna już dają dobre pokrycie.

Żeby się nie plątało za bardzo dobrze od czasu do czasu puścić igłę, jak sobie tak będzie "zwisać" to się odkręci i nie będzie tendowac do plątania.
@szajbi_