Wpis z mikrobloga

Czy w naszej państwowej policji muszą prawie zawsze pracować jakieś dzbany? Dzwonię po 1 w nocy do dyżurnego na lokalny telefon (112 nie jest od spraw błahych) bo jakiś świr łazi po osiedlu i drze japę z całych sił i wali kijem w latarnie uliczne. Dyżurny pyta mnie kto to robi to mu mówię jakiś człowiek chyba nie kosmita, nie wiem jaki. A on znowu pyta kto to. Dyżurny zażądał podania mojego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania to mu odmówiłem bo potem nie chcę mieć problemów jak ten ktoś dowie się, że na niego składam donos. On do mnie z tekstem, że za składanie fałszywych doniesień jest kara i gdyby patrol nie zastał świra to mnie będą potem ścigać za fałszywe składanie doniesień. Krew mi się zagotowała i się rozłączyłem. Poczułem się jakbym rozmawiał z jakimś debilem z urzędu bezpieczeństwa. Świr darł japę na ulicy do 4 w nocy i nikt go nie zgarnął a ja musiałem spać przy zamkniętym oknie. Jak w tym państwie z tektury ma być kiedyś dobrze? #policja #zalesie #panstwozdykty
  • 110
@outsidre: po pierwsze w duzej czesci wojewodztw (jezeli nie w calej polsce, tego nie wiem) nr 997 de facto nie istnieje, jest przekierowywany na 112.
po drugie, pracujac kiedys na 112 nie spotkalem sie nigdy z tym, zeby ktokolwiek odmowil przyjecia zgloszenia ze wzgledu na to , ze zgłaszajacy chec pozostac anonimowy (chyba, ze to jest np. naruszenie nietykalnosci cielesnej bo wtedy musi byc pokrzywdzony)
po trzecie, nie slyszalem, zeby ktokolwiek
@motaboy: teoretycznie masz rację, tylko gorzej jak sprzedadzą świrowi informacje i go później dojedzie.
Zajmował linie, która nie będzie nigdy zajęta i prawdopodobnie jako jedyny zadzwonił i podjął jakiekolwiek działanie.
@motaboy: Ty na serio? I te 500 plusów tez? Masz prawo prosić o interwencje anonimowo, jak ma być dobrze jak policja sama nie przestrzega prawa. Małolacik z Ciebie chyba bo z autopsji znam sytuacje gdzie pomimo przestępstwa nie wykroczenia zgłoszonego miałem nieprzyjemności. Psy maja dostęp do twoich danych w tych czasach wiec do ch000ja po co im to wszystko jak chcesz coś zgłosić? Telefon właśnie ze zgłoszeniem to jest branie odpowiedzialności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sprytny_borsuk: Widze ze z gory masz swoj punkt widzenia ustalony ale trudno odpisze :)
5 chlopa i 2 kumpele. Jakies 2 wina pokroju carlo rossi i z 10? Tyskich. Bylismy w wieku 20~ lat. Aktywnosci w tym domu
Zwiedzanie
Wspinanie sie na balkon
Ogladanie zachodu slonca
Spiewanie przyspiewek typu morskie opowiesci
Luzna gadka jak to przy piwie.

Nie bylo darcia mordy, rzucania butelkami, smieci tez ze soba wzielsimy.
Na moje oko
@outsidre:

1. Dzwoniąc na 112 lub bezpośrednią linię operatora jednej ze służb (zazwyczaj raczej tyczy się to Policji) osoba po drugiej stronie pyta się, czy zgłoszenie ma być anonimowe. Więc, jeżeli chcezs unikać nieprzyjemności to po prostu mówisz, że chciałbyś pozostać anonimowy. Z resztą, teraz nawet jak wybierasz numer 997/8/9 przełącza Cię do CPR. Możesz nawet dzwonić z numeru zastrzeżonego, ale jeżeli służby będą tego potrzebowały to zgłoszą się do operatora
Więc niepotrzebnie dzwonisz i zajmujesz linię i jego czas. To nie jest telefon zaufania. Jeśli nie potrafisz brać odpowiedzialności za swoje decyzje, jesteś nieodpowiedzialnym tchórzem, to kup sobie zatyczki do uszu i idź spać.


@motaboy: ja #!$%@?ę anonimowy donos mówi ci to coś
@wielad ORMOwiec #!$%@? jego mać ( ͡° ʖ̯ ͡°) co cie szczypie ze ktoś harnolda dupnie na ławce? inb4 dziecko mam xD
z tym parkowaniem, to też pewnie po #!$%@? blokowali chodnik, ale musiałeś zadzwonić. Po 30stce niektorym sie #!$%@? pod kopułą jednak
@outsidre: na przyszłość znajdź lokalny policyjny numer na który można wysłać sms z zawiadomieniem. W bardzo podobnej sytuacji wysłałem sms z opisaniem co się dzieje i w jakim miejscu, po jakiś 20 min widziałem przez okno że kolesie są spisywani itp. Nie było żadnych pytań o moje personalia ani nic takiego.