Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 101
Polski system bankowości to jest #!$%@? żart.
Wczoraj o godzinie 14:00 został wysłany do mnie przelew. Na małą kwotę (300 zł), mają to zaksięgowane w banku, no ale PAAAAANI, SZAMAN PRZYJDZIE DOPIERO O 13, WYPIJE ELIKSIR I ZROBIMY SESJĘ. Przecież kwoty do 500 zł powinny międzybankowo chodzić tak, jak w obrębie banku, czyli natychmiast. Wtedy cyk, i paczka już leżałaby czekając na kuriera.
I tak, wiem, że istnieje coś takiego jak #blik, sama korzystam i polecam. Moja klientka jest jednak w takim wieku, że szybciej pieniądze przyjdą już tymi Eliksirami.
#banki #elixir #millenium @Bankierpl
Pobierz Twinkle - Polski system bankowości to jest #!$%@? żart. 
Wczoraj o godzinie 14:00 zos...
źródło: comment_ybKBWbHfGkFs7sV16RerR3mqzHAhDZyI.jpg
  • 145
@Twinkle ponieważ polski system informatyczny banków był tworzony później jest o wiele bardziej nowoczesny nóż na zachodzie gdzie przelew krajowy idzie często dłużej niż 1 dzień. Tak samo jest z telefonia komórkowa. Nawet w Niemczech jest gorzej z zasięgiem i prędkością netu nawet na trasach.


Brytyjski system bankowy byl tworzony zanim jeszcze istniala Polska, system informatyczny rowniez wczesniej i jakos przelewy moga dochodzic natychmiast, wiec Twoj argument to inwalida.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Twinkle ponieważ polski system informatyczny banków był tworzony później jest o wiele bardziej nowoczesny nóż na zachodzie gdzie przelew krajowy idzie często dłużej niż 1 dzień. Tak samo jest z telefonia komórkowa. Nawet w Niemczech jest gorzej z zasięgiem i prędkością netu nawet na trasach.

@osdpl: iksde w UK idzie max 2h jeśli to inny bank.
@Foyth @mlodydronik kurde co wy z tym UK. UK to niecały świat a niedługo to prawie nawet Europa nie będzie ;-). Zobaczcie kanade, usa... Niektóre inne kraje w Europie. W Polsce też przelew między bankami idzie często prawie od razu tylko trzeba robić go w godzinach kiedy są sesje. Po 14-15 często już sesji wychodzących nie ma.