Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 101
Polski system bankowości to jest #!$%@? żart.
Wczoraj o godzinie 14:00 został wysłany do mnie przelew. Na małą kwotę (300 zł), mają to zaksięgowane w banku, no ale PAAAAANI, SZAMAN PRZYJDZIE DOPIERO O 13, WYPIJE ELIKSIR I ZROBIMY SESJĘ. Przecież kwoty do 500 zł powinny międzybankowo chodzić tak, jak w obrębie banku, czyli natychmiast. Wtedy cyk, i paczka już leżałaby czekając na kuriera.
I tak, wiem, że istnieje coś takiego jak #blik, sama korzystam i polecam. Moja klientka jest jednak w takim wieku, że szybciej pieniądze przyjdą już tymi Eliksirami.
#banki #elixir #millenium @Bankierpl
Twinkle - Polski system bankowości to jest #!$%@? żart. 
Wczoraj o godzinie 14:00 zos...

źródło: comment_ybKBWbHfGkFs7sV16RerR3mqzHAhDZyI.jpg

Pobierz
  • 145
@Twinkle: wczoraj była niedziela i banki nie były czynne to czemu miałby się udać przelew? inb4 banki nie zajmują się tylko przelewami i prowadzeniem rachunków osobistych; dla samej sprawności systemów bankowych jednak lepiej żeby systemy czekały na pieniądze do przelania o konkretnych porach zamiast nasłuchiwać co pół sekundy nowej transakcji

na pocieszenie można powiedzieć, że polski Elixir to jeden z najlepszych i najszybszych (tak, tak) systemów na świecie więc inni i
wczoraj była niedziela i banki nie były czynne to czemu miałby się udać przelew?


@seeksoul: no jakby o to chodzi, że potrzebujemy żeby jakieś antyczne organizacje były czynne żeby móc robić przelewy xD i tak, jest to patologia i zacofanie, i trzeba liczyć że adaptacja blockchain przez banki zmieni ten stan rzeczy, natomiast fakt jest też taki że w takich Stanach jest jeszcze gorzej pod tym względem, a relatywnie Polska bankowość
@izka715: zrobić się da, tylko nie opłaca się to ludziom czy tam grupom które mają na to wpływ więc będziemy siedzieć w takim gównie jakie jest teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xetrov No w sumie tak, to nie jest coś z czego korzysta duża część społeczeństwa ale serio, trudno mi sobie wyobrazić bardziej nieczytelny sposób prezentacji danych.
@izka715: względy finansowe to jedno ale drugie to tworzenie w ten sposób ułudy prestiżu. W końcu jak prosty lud nie będzie umiał zinterpretować tego co czyta to automatycznie podbija to naszą ważność, Luminarzy Wiedzy i Wpisywaczy Do Ksiąg.

Coś jak polscy wykładowcy starający się przekazać wiedzę w możliwie najbardziej skomplikowany sposób aby to co robią wydawalo się trudniejsze.