Wpis z mikrobloga

Piszesz, że co 5 lat możesz mieć świeżą podłogę to pozdrawiam


@peszmerd: możesz =/= musisz
miałem na mysli to, że koszt parkietu jest tak wysoki, że kładąc dobre panele masz kilka ich zmian w ciągu tych 50 lat które wytrzyma (nie wytrzyma) parkiet, a koszt wyjdzie taki sam.
@peszmerd: w jakiej świetlicy widziałeś jodełkę francuską? xD
@wcfilmowe: ok, rozumiem porównanie, ale miałoby ono sens, gdyby właśnie porównywać parkiet opa do desek, bo na Twoim picrelu rozchodzi się głównie o krój garniaka
porównywanie drewnianej podłogi do paneli, to jak porównywanie garnituru do stroju kelnera w gołębiewskim xD
Marzyła mi się podłoga firmy Jawor ale 350 zł za metr materiału


@ZwyklyFacet: o którą serię podłóg jaworu Ci chodzi? Co byś polecał na ogrzewanie podłogowe do nowego domu? Koniecznie jakaś jasna podłoga, dąb bielony lub coś podobnego
@effzet: rozchodzi się miedzy innymi o krój garniaka, tak samo jak rozchodzi się o formę i kolor podłogi Opa. Są panele, które na pierwszy rzut oka pomylisz z drewnem, są drewniane podłogi, które wyglądają właśnie jak gumolit u mojej babci.
@wcfilmowe: ok, rozumiem, ale od początku byłem przekonany, że to kwestia zdjęcia telefonem przy sztucznym świetle (i się nie myliłem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do paneli, które pomyliłbym z drewnem - jeszcze takich nie widziałem, a podejrzewam że wystarczy na nie stanąć, żeby nie było problemu z odróżnieniem. Tak samo jak z płytkami deskopodobnymi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZwyklyFacet: no słuchaj, serio to ładnie wygląda, to po prostu mówię. Kaloryfer taki mi się źle kojarzy, zawsze to zbierało u dziadków masę kurzu, było jeszcze tak chropowate i trudne w czyszczeniu, że aż mi się odechciewało to ruszać.
A tu, u teściów, 15 lat temu zbudowali dom, kaloryfery już w formie prostopadłościaniu z płaskimi żeberkami, ściągasz dwie nakrętki, spuszczasz wodę i już można myć. A ten gruby, żeliwny to dramat
@effzet: No nie wiem jak ty, ale ja bym wolał wydać mniej na podłogę która będzie potem wyglądała lepiej. Znam taką sytuację gdzie "fachowiec" ułożył parkiet z drewna i po kilku latach zaczęły wychodzić poszczególne kawałki. Wystarczyło kupić dobrej jakości panele i ładnie wygląda oraz można samemu ułożyć bo to nie fizyka kwantowa. Fajnie po prostu żeby ktoś wcześniej zrobił równa wylewkę i jak nie będziesz #!$%@?ł z siekiery w ziemię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peszmerd: co wy macie z łączeniem tej jodelki z komuną? Ja rozumiem, że wtedy to był popularny wzór, ale w całej niemal Europie też go można spotkać.