Wpis z mikrobloga

mirki co za #!$%@? akcja..

za tygodzień mam dwutygodniowy urlop i mój pracodawca każę mi przyjść w sobotę między pierwszym a drugim tygodniem urlopu. Argumentuje to tym że nie ma kto pracować, pilnie mnie potrzebuję bla bla i podobno urlop ma się tylko w dni pracujące od pon do pt, prawda to? Będę musiał wracać z urlopu na sobotę i znowu jechać na urlop? Chcę mi nawet dać 150 zl xD

#pracbaza #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 49
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa:

Przepisy Kodeksu pracy przewidują odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego i bezpłatnego. Nie precyzują katalogu przyczyn, w których pracodawca ma prawo odwołania z urlopu swojego pracownika. Art. 167 Kodeksu pracy mówi jedynie o odwołaniu tylko wówczas, gdy obecność pracownika w zakładzie pracy jest niezbędna i  wymagana przez okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu.
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa:

Gdy urlop pracownika normalnie pracującego od poniedziałku do piątku udzielony jest na okres dwóch tygodni, to sobota i niedziela nie są dniami urlopu. Pracodawca może wezwać pracownika do pracy w weekend przypadający w środku dwutygodniowego wolnego, pod warunkiem, że to wezwanie nie naruszy zasady dotyczącej konieczności udzielenia co najmniej 14 dni nieprzerwanego wypoczynku - wyjaśnia Anna Sokołowska, ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych."


źródło