Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie #csharp

Jak nazywa się taka funkcjonalność w programowaniu i czy w ogóle się to jakoś nazywa?

Planuję zrobić coś na wzór biblioteki, wypożyczalni książek - po otwarciu aplikacji byłoby miejsce na wpisanie ID użytkownika, który chce wypożyczyć książki, a po jego wpisaniu pojawiłyby się dwa buttony - "TYTUŁY" i "AUTORZY". Po wybraniu "TYTUŁY" zniknęłyby te dwa buttony a zamiast nich ukazałby się spis książek dostępnych w bibliotece - również w formie buttonów (każdy button to jedna książka). Po wybraniu danej książki znów zniknęłyby te buttony i pokazałyby się buttony z dostępnymi wydaniami tej książki (nazwa wydawnictwa, rok). Gdyby użytkownik wybrał "AUTORZY" to zniknęłyby buttony "TYTUŁY" i "AUTORZY" i zamiast nich wyświetliłyby się buttony z nazwiskami autorów, a po wybraniu danego autora znikałyby buttony z nazwiskami i ukazywałyby się buttony z tytułami dzieł tego autora itd.

Problemem jest dla mnie w tym momencie właśnie to zmienianie się ilości i funkcjonalności buttonów w zależności od wyboru użytkownika - np. po wybraniu "TYTUŁY" wyświetli się coś innego, po wybraniu "AUTORZY" coś innego, a poprzednia "plansza" (buttony "TYTUŁY", "AUTORZY") zniknie. Szukałam w internecie jak zrobić coś takiego, ale nie wiem jak nazwać taką funkcjonalność, przez co google nie do końca wie o co mi chodzi, a wszystkie aplikacje jakie do tej pory robiłam były raczej dość proste i zawierały swoją funkcjonalność na jednej "planszy". Jedyne co przychodzi mi do głowy to ustawienie widoczności poszczególnych elementów, ale nie wiem czy to nie jest przekombinowanie. W dodatku tych buttonów byłoby sporo, ponakładałyby się na siebie i trudno byłoby z takim projektem pracować. Tak więc czy wie ktoś pod jakimi hasłami mogę szukać tego w internecie? Ewentualnie czy potrafiłby ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak coś takiego można zrobić?
  • 8
@asdfghjkl: Chodzi mi raczej o to, że chciałabym móc jak najwygodniej na tym pracować - teoretycznie mogłabym zrobić to tak, że ponakładałabym na siebie wszystkie potrzebne przyciski i w zależności od wyboru użytkownika ustawiałabym które z nich mają być widoczne, a które ukryte, ale jestem niemal pewna, że jest na to jakiś prostszy, bardziej odpowiedni sposób. Z samymi instrukcjami warunkowymi oczywiście sobie radzę, umiałabym wyświetlić potrzebne rzeczy :P ale chodzi mi