Wpis z mikrobloga

Nareszcie nadszedł koniec składania. Rower prowadzi się zupełnie inaczej, niż te na jakich jeździłem. Posmarowałem napęd olejem MorganBlue i jakoś głośno chodzi. Piszę tego posta i jadę testować dalej.
Jeśli chodzi o samą ramę to chciałbym wymienić dwa problemy:
1. Sterówka nie trzymała średnicy 26,6mm przez co musiałem szlifować mostek.
2. Otwór pod suport ma szerokość 70mm kiedy powinien mieć 68mm. W związku z tym nie mogłem założyć korby FSA (shimano ma dodatkową regulację podkładkami). Udało się dopiero, gdy nie założyłem dodatkowej uszczelki.

Rower kosztował mnie 8300zł. Jego waga bez pedałów to 7,8kg.

Jeśli chodzi o podatki to nic nie zapłaciłem, ponieważ dopłaciłem do transportu podczas którego paczka jest nadawana w Chinach, przepakowywana w państwie UE oraz nadawana z UE do miejsca docelowego.

#rower #szosa #buildmychinabike
Pobierz
źródło: comment_tehZKpWNdXheYI7cUqwsSum5qIsza9ux.jpg
  • 41
@kronikary: suport bsa i korba fsa karbą? miałbym suport fsa bb8681 (200-1875) do odsprzedaży dedykowany do fsa slk karbonowej korby.
Aaa no właśnie, ta korba wymaga minimalnie węższych misek suportu. Udało mi się do tej tajemnej wiedzy dojść jak zamontowałem suport pod tą korbę do korby alu i było za dużo luzu. Z jednej strony osłona miski nie ma wypustu w plastiku i szerokość misek jest inna. Stąd miałeś problem z
@kronikary wyglada zajebiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goedenavond: w sumie to moj rower w wersji podstawowej (zmienilem koła, opony, kierownice, siodelko i pewnie za jakis czas wymienie mostek) wyszedl nawet taniej niz ten co zlozyles. Po modyfikacjach tez zjechalem ponizej 8kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tez tarcze sie lekko ocieraja podczas sprintow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wrzucalem niedawno na
@kronikary: spoko maszyna, fajnie się prezentuje. Ja za taką cenę kupiłem bh na dura ace 9000, koła od chińczyka (trochę było z nimi przygód), waga poniżej 7, oczywiście używany rok. Ale ta waga jest okk, szczególnie jak się nie jeździ po dużych górach. U mnie taki wysoki stożek nie potrzebny.
@SpokojnaWodaWsciekleFale: @mbwykop: Nawet nie chce mi się konstruktywnie odpowiadać na wasze argumenty. Nie wiem, przejrzyjcie tag, zobaczcie co tam chciałem mieć, bo mi się nie chce już n-ty raz opowiadać historii. Gadacie jak wujkowie, gdy "młody" kupi sobie nowe auto. "Fajne, ale ja kupiłbym lepsze" "Za tą kwotę miałbyś pięcioletnią klasę premium". w/e
@rysiekryszard: Emmm, no ale hongfu, flyxii, CSC to jest jedno i to samo... Firma krzak produkuje
@rysiekryszard: Jeśli jesteś w stanie przedstawić chińskich producentów ram/kół (nie sprzedawców) to chyba masz niezłe wtyki :D

Nie słyszałem o takich bublach w hongfu.

O jakich bublach? W sensie średnice w sterówce? Przecież to nic nadzwyczajnego... Wątków na ten temat jest mnóstwo. Bubel byłby gdyby był problem z funkcjonalnością framesetu.

Kiedyś się tematem interesowałem, obecnie mniej i czytałem [...]

No czytałeś, ale nigdy nie miałeś doświadczenia. To jest moja trzecia para