Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Jak zwykle mnie ponosi, chciałem sobie zbudować 4 oś do frezarki cnc. Oczywiście jak budować to porządnie i na całego. Nie mogłem nigdzie znajść 4 osi Z przelotem fi45, żeby włożyć długiego pręta ( mniej odpadu z mocowania ) Więc zaprojektowałem i zacząłem budować puzzle. W przyszłym tygodniu powinna już działać. Jak silnik nie wytrzyma momentu, to jest przwidziany hamulec pneumatyczny na zacisku i tarczy rowerowej. W modelu nie ma też czujnika optycznego, który będzie służył do bazowania osi. Więcej zdjęć w komentarzach.

#cnc #dzialalnoscgospodarcza #hobby #diy
MarioMAX - Jak zwykle mnie ponosi, chciałem sobie zbudować 4 oś do frezarki cnc. Oczy...

źródło: comment_RKsFLybygAiqSwNUsgiu5e02xZyPdbld.jpg

Pobierz
  • 19
@MarioMAX z jakimi maszynami to będzie współpracowało? Chodzi mi o sterowania. Sam zastanawiam się nad przeróbką manualnej podzielnicy poprzez dodanie jakiegoś napędu ale nie mam obecnie pojęcia jakbym to połączył z frezarką (maatsura ze sterowaniem yasnac mx2) ani czego użyć do napędzania obrotu. Jakiś silnik krokowy albo tani serwomotor?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
U mnie sterowanie otwarte, maszyna OnRed KMS1070SATC na sterowaniu mach3 ( sterowanie otwarte, z możliwością edycji dodawania silników itp. ) manualna podzielnica się nie nadaje przem luz nawrotowy.