Wpis z mikrobloga

Prowadzicie sobie budżet domowy co do złotówki każdą transakcję gotówkową/przelewową ? #pytanie #ankieta #pieniadze #pracbaza #budzetdomowy
Wpadłem na to w maju, i szczerze mówiąc to mocno zmusza do przemyśleń. Szczególnie hajs wydawany na jedzenie W PRACY jest u mnie niepokojący. 400zł składki co miesiąc na jedno konto z różowym od osoby na chemie+jedzenie, samemu niemal wydaje drugie tyle prywatnie na jedzenie i +-100-150zł w pracy na jedzenie. Waga to 85kg przy 189cm więc to nie to że jem dużo bo jestem gruby. Nie sądziłem wcześniej, że tyle kasy pochłania zwykłe nie zrobienie zakupów na mniej więcej cały tydzień xD Koszta tygodniowe rosną wtedy o 200% niemal.
Croudflup - Prowadzicie sobie budżet domowy co do złotówki każdą transakcję gotówkową...

źródło: comment_eHhKDsTbyX1ssxnaYLJLZ52BDcXXnG6X.jpg

Pobierz

Prowadzicie swój budżet domowy?

  • Tak (powód w kom. bym prosił :P) 21.1% (196)
  • Nie 55.1% (513)
  • Nie, ale zamierzam 23.8% (222)

Oddanych głosów: 931

  • 84
od 12 lat zamierzam


@drlect3r: zacznij teraz, na początku siermiężne (wypisałem wszystko po kolei codziennie) ale potem zaczynasz widzieć pewien schemat w tym jak wydajesz i otwierasz niektóre komórki zamykając je z końcem miesiąca xD Ogólnie fajna zabawa i można naprawdę konkret zaplanować co kupić i kiedy.
Zamień wszystkie gówna


@Toszeron: nie jem w zasadzie żadnych batoników, słodyczy, ale owoców tez nie lubię. Jak zapomnę albo nie bd mi isę chciało to kupuje obiad w pracy. Powiedzmy, że jestem na serwisie 300km dalej i obok jest jakaś rest. 15-20zł obiad, powrót i jakiś sok. Stary, nie problem dziennie wydać 25zł na jedzenie w pracy naprawdę :D Nie trzeba gówna jeść.
@Fudgehog: tak ja właśnie jestem w etapie poznawania swoich wydatków dosłownie :D W planowaniu na razie nie mam wszystkiego wypełnionego bo zwyczajnie nie wiem gdzie są moje potrzeby, a cel mam podobny. Chce wiedzieć gdzie jest hajs i jak płynie. Stawiam że na sierpień będę gotowy dopiero rozplanować to mniej więcje.