Wpis z mikrobloga

#365daymusicchallenge #100daymusicchallenge

#darkambient #ambient

Zaległe:

186 A Song That Gives You The Creeps


Ile by legend nie narosło a propos tworzenia tej płyty (i ile z nich nie byłoby naciąganych) to i tak stwierdzam gęsią skórkę :P A numer wybrałem chyba dlatego że zapadł mi w pamięć bo z całej płyty jest najbardziej muzyczny (przez/dzięki samplom)

Diagnose: Lebensgefahr - Obducentens Dröm z płyty Transformalin (2006)
  • 13
@cult_of_luna: Ciekawy utwór. Też podziele się z tobą utworem stylu Dark Ambient do którego zrobiłem teledysk i przesłałem na youtube już ponad 5 lat temu, ale i tak wyświetleń od tego czasu było około 178.
Utwór też skróciłem żeby zachować to co najciekawsze esencje utworu. Jest klimat, depresja, przemijanie.
The Dead Hours - Psilocybe Perception
@nexuspl: słucham zaraz, zaintrygowałeś mnie :)

ale i tak wyświetleń od tego czasu było około 178.


To nie ma żadnego znaczenia, często takie rzeczy jak wyświetlenia (szczególnie na YT) to dzieło przypadku :)
@nexuspl: wideo robi wrażenie :) co do samej muzyki to się nie wypowiem, bo mimo ze zapostowałem taki a nie inny numer to nie jestem ani wielkim fanem, ani tymbardziej fanem dark ambientów :) Tak czy siak, super się komponuje :)
@cult_of_luna: Wielkie dzieki za komentarz i opinie. Tak, takiej muzyki na codzień się nie słucha, chyba jak ktoś jest w depresji albo jak ktoś chce się jeszcze bardziej zagłebić w depresji, melancholii, myśleniu.
Też właśnie o to chodzi żeby teledysk pasował do utworu czy nawet pojedyńcze sceny, dlatego nie powinno się robić teledysku na siłe do utworu tylko jako natchnienie w czasie słuchania utworu gdy przychodzi do głowy konkretne skojarzenie z
@nexuspl: fanowskie video do numerów które oficjalnego video nie posiadają czasem potrafią wypalić, w sensie liczby wyświetleń, która przewyższa wyświetlenia po prostu wrzuconego numeru na YT - z okładką płyty jako video. Także próbować warto, pomijając że zapewne to pasja i nawet 178 wyświetleń nie zniechęci Cię :)

Tu taki przykład numeru z mojego poletka z 200k wyświetleń, a koncepcja była prosta i nakład roboty pewnie niewielki :)
@cult_of_luna: Dobre, obejrze całość od początku do końca. Ciekaw jestem dopasowania scen. Bardzo dużo bardzo dobrych teledysków na youtobe jest zrobionych przez fanów, niestety często są usuwane, banowane ze względu na prawa autorskie dlatego jest dobrze robić małych nieznanych zespołów.
Jako że utwór wstawiony przez ciebie to metal, to też podziele się utworem metalowo industrialnym do którego zmontowałem teledysk ponad 7 lat temu.
Lethargica - My Voice is Nothing
@nexuspl:

Ciekaw jestem dopasowania scen.


Widzisz, tu chyba nie to było czynnikiem "sukcesu" i wartością dodaną, a bardziej spójność scen + świetne dopasowanie do tematu poruszanego przez tekst (choć mega krótki bo tam z 8 linijek jest). W warstwie tekstowej twórcy zastanawiają się nad tym co pozostawimy jako ludzkość po sobie, a boom budowlany/technologiczny Stanów w latach 50-60 jest idealnym przykładem betonowego rozmachu, ale też takim wzbudzeniem wątpliwości na temat jak
@cult_of_luna: Obejrzałem obydwa i nie słyszałem wcześniej tego typu muzyki metalowo ambientowej ballady, w tym utworze "isis" to równie dobrze mogliby w ogóle nie śpiewać i tak utwór byłby bardzo dobry instrumentalno metalowo ambientowy. Na początku tylko trochę śpiewali co właśnie tekst piosenki może dać wskazówkę co zrobić jako teledysk.
Co do teledysku z pociągiem to jest dobry, ale momentami jest dość agresywny śpiew co może nie pasować chwilami do równomiernie,