Wpis z mikrobloga

na MS to czasem nie jest nowy kierunek?


@Gumaa: Od kilku lat prowadzą tam informatykę.

@superskeptical: Na MS informatykę prowadzą głównie matematycy, osób z faktycznym wykształceniem informatycznym jest garstka. Studiowałem informatykę na AEI i matematykę na MS, poznałem trochę informatykę na MS i prowadzących i mam bardzo negatywną opinię na temat tego kierunku. Zarówno siatka zajęć jest moim zdaniem niepoważna i nie obejmuje wielu elementów istotnych dla informatyka. Zajęcia "programowania
@Gumaa wydaje mi się, że istnieje tam jakoś od 2013

@wolodia patrząc na program nauczania to nie ma tam miernictwa, elektrotechniki itp, dużo samej matmy, co jakoś źle nie wyglądało, ale obawiam się właśnie, że kadra nieprzystosowana do nauczania tych ważnych przedmiotów. Kurde wyniki matur niby za tydzień, ale bardzo się waham, co i jak poustawiać w rekrutacji.
Od kilku lat prowadzą tam informatykę.


@wolodia: Po prostu coś mi się obiło o uszy, że jakiś kierunek tam otwierają w związku z reorganizacją uczelni i skojarzyłem to z infą, ale może to była automa albo coś jeszcze innego.

No ale zgodzę się, że AEiI to jeden z najsensowniejszych wyborów na Śląsku. Reszta to gównouczelnie (nie żeby polibudzie było jakoś bardzo daleko od tego statusu ( ͡° ͜ʖ ͡
@superskeptical: Podstawy elektrotechniki są przydatne, miernictwem bym się nie przejmował. Kiedyś wiem ze studenci tego kierunku mieli zajęcia z ZMITAC na AEI w ramach jakiegoś przedmiotu ale nie widzę teraz tego w programie; z tego co widzę to nie ma żadnych przedmiotów obejmujących jakąkolwiek architekturę procesorów czy mikrokontrolerów. Uważam że nawet programista wysokopoziomowy powinien mieć świadomość tego jakie elementy architektury wpływają na wydajność programu, wiedzieć czym jest cache line, jak działa
@wolodia: Podstawy elektrotechniki byly mi potrzebne do zaliczenia. O ile zgodze z faktem, ze warto miec pojecie o 'architekturze hardwaru', to niekoniecznie w tym wydaniu jakie bylo wykladane na AEI. Walkowanie rs232 na kilku przedmiotach bylo strata czasu. Programiscie przydaly sie glownie przedmioty zwiazane z programowaniem, algorytmami i bazami danych ... pewnie nie wiecej niz 20% calego programu studiow magisterskich.
Ale to tylko subiektywne spojrzenie sprzed kilkunastu lat. Moze teraz jest
@Stokuj: a ile matematyka podstawy?
To mnie oszukali na elektrodzie, wcześniej nie mogłem znaleźć tych progów na stronie politechniki, a na elektrodzie pisali, że 72 było.
@TiREX: Dostałem się na infe po angielsku. Na ms byłem 8 na liście rezerwowych w 3 liście 1 naboru. Niby mogłem próbować 2 nabór ale mi się już nie chciało, za granicę miałem już bilet na wakacje.