Wpis z mikrobloga

@FLAC: @zielone_drzewo_hehe: Właśnie jak oglądałem filmik Linusa o graniu na Linuxie to Anthony polecał te dwa distra. Tyle że jedno bazuje na Ubuntu, a drugie na Archu, i nie wiem co byłoby lepsze. Najbardziej jestem zaznajomiony z Ubuntu, ale nie wiem jakie są zalety Archa nad Ubuntu.
@supra107: arch jest dla onanistów lubiących mówić

AAA #!$%@? PATRZ JAKIE CIĘŻKIE TO JEST, 5 GODZIN SZUKAŁEM JAK WŁĄCZYĆ REGULACJĘ GŁOŚNOŚCI I TERAZ BĘDĘ WALIŁ KONIA DO TEGO PRZEZ TYDZIEŃ UUUU MÓJ SILNY CHARAKTER I SILNA WOLA JESTEM HARDKOREM UŻYWAM ARCHA


a Ubuntu:

-hej chłopaki, jak włączyć kontrolę głośności?

2 minuty potem:

-cześć, musisz otworzyć ten plik wpisać to, zrestartować i gotowe
@supra107: Powiedzenie że te dwie rzeczy się wykluczają byłoby sporym nadużyciem, ale gdy za pomocą Ubuntu zapoznałem się z GNU/Linuksem, przeszedłem na Archa (później zacząłem używać Guiksa jako dodatkowego menedżera pakietów). Moim zdaniem to jest rozsądne rozwiązanie - poużywać distra, które robi dużo za ciebie (czasem za dużo), a po zdobyciu jako takiego doświadczenia zrobić system pod siebie.
@grappas: Nie wiem czy dam znać, bo zwykle kończy się na tym że to olewam i wracam na Windowsa. Ale mam zamysł żeby postawić Linuxa na ThinkPadzie i go tak używać najdłużej jak się tylko da. Myślę czy by nie zainstalować tego Pop OS, ale zobaczymy.
Tyle że jedno bazuje na Ubuntu, a drugie na Archu, i nie wiem co byłoby lepsze.


@supra107: Używam obu, Ubuntu w pracy, Manjaro w domu. Niby to prawie jedno i to samo, ale jednak jakieś tam różnice są. Osobiście polecam Ci Manjaro, na biurko, bo ma świeższe pakiety, Rolling Release i ogólnie jakieś takie nie narzucające się. Teoretycznie da się go zepsuć aktualizacją, więc przezorniejsi czytają dział na forum i
@supra107: ludzie mówiący że jedno distro jest lepsze od drugiego najczęściej nie mają jednego dłużej niż pół roku. Po dwóch latach każdy komputer z linuksem wygląda tak samo, bez względu na dystrybucję.
Znasz ubuntu? No to masz odpowiedź.