Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pierwszy raz zostało mi zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie 50 km/h w terenie zabudowanym. Ale musiałem jeździć samochodem i zostałem zatrzymany do kontroli, prawo jazdy na pół roku zatrzymane. Źle zrobiłem i jeździłem dalej. Teraz mam dożywotnio prawo jazdy zabrane. Czy to normalne? Jakoś dla pijaków za kierownicą zabierają na 5 lat, jak ktoś pod wpływem zabije albo potrąci to na 10-15 lat. Udać się do prawnika? Czy na razie to świeże to odpuścić?
#prawo #prawojazdy #pomoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 60
  • Odpowiedz
@3mielu: Zależy od sytuacji niby, gdyby wypadło mi coś ważnego to pewnie bym usiadł za kierownicę nawet wtedy. Jeśli OP faktycznie ma taką pracę, że nie może żyć bez samochodu to za bardzo mu się nie dziwię. Mimo wszystko w takiej sytuacji mógł być bardziej ostrożny.
  • Odpowiedz
@wespazjan: ale prawka nie zabieraja na trzy miechy, bo ktoa jechal 10kmh wiecej tylko ktos jechal ponad dwukrotnie wiecej niz pozwalaja przepisy w danym miejscu. Tylko debil przekracza tak predkosc, a juz skonczony debil jezdzi dalej gdy ma zabrane prawko
  • Odpowiedz
@stormkiss: Jeśli kierowca przejeżdża przez praktycznie pustą wieś i wie że nikt mu nie wlezie pod koła a wcześniej jechał 100 na godzinę to jest sens zwalniać? No niezbyt. Kwestia oceny ryzyka, debil może zapatrzyć się w telefon jadąc 50 km/h i wciąż kogoś zabić, najwięcej pieszych ginie w miastach gdzie mało kto jeździ tak szybko, to najczęściej przez nieuwagę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no i bardzo dobrze. teraz niech cię zatrzymają jeszcze raz i to się nazywa "recydywa". Na dodatek po takich 3 kontrolach prokurator nie będzie się musiał nawet starać, bo nawet jeśli złamałeś przepisy tylko raz jadąc 101km/h w zabudowanym, a tak to jesteś czysty niczym kryształ, to jeżdżąc podczas zakazu wykazałeś się znacznym stopniem demoralizacji i lekceważenia wobec prawa. Świetne przesłanki dla surowego wyroku bez zawieszenia.

Tak więc jeśli nie
  • Odpowiedz
@diogene: no to nie tak mało, może dużo autostradami i trasami szybkiego ruchu? Albo po prostu masz fart. U mnie kontrolę się zdarzają tak raz w miesiącu ( przebiegi rzędu 50-70k/rok) w różnych krajach wypada mniej więcej tak samo.
  • Odpowiedz