Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pierwszy raz zostało mi zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie 50 km/h w terenie zabudowanym. Ale musiałem jeździć samochodem i zostałem zatrzymany do kontroli, prawo jazdy na pół roku zatrzymane. Źle zrobiłem i jeździłem dalej. Teraz mam dożywotnio prawo jazdy zabrane. Czy to normalne? Jakoś dla pijaków za kierownicą zabierają na 5 lat, jak ktoś pod wpływem zabije albo potrąci to na 10-15 lat. Udać się do prawnika? Czy na razie to świeże to odpuścić?
#prawo #prawojazdy #pomoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 60
  • Odpowiedz
  • 6
@diogene kumplowi też zabrali I raz jechał z ojcem swoim autem ale nie kierował. Od razu go brali jak jechali za nim. Sprawdzają sobie numery aut za którymi jadą. Wyskoczyło im że właściciel tego auta ma na 3 miesiące zabrane. Także da się
  • Odpowiedz
Oczywiście, że aktualnie normalne. Czyżbyś śmiał podważać demokratyczną prawdę? Demokracja to dobro najwyższe, skoro demokracja uznała, żeby ci prawko zabrać, tzn. że tak ma być.
  • Odpowiedz
To czy masz prawko czy nie nie ma żadnego znaczenia


@Agemaker: jakoś nie zauważyłem, żebyś pisał o zatrzymaniu uprawnień.
A poza tym, jeśli jest tak jak piszesz, to podaj podstawę prawną, że przy zatrzymaniu prawa jazdy jest inaczej niż przy jego braku lub przy cofnięciu uprawnień.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z jednej strony, to mi Cię trochę szkoda i rozumiem- jakby mi #!$%@? prawo jazdy, to już po mnie, działalność która jeszcze sie nie rozwineła upada, do pracy żadnej też nie dojadę. No klęska, tylko zawijać się i wyjeżdżać z kraju na magazyn do Hansa. Bez prawa jazdy dzisiaj jak bez ręki.

Z drugiej strony, no #!$%@?, mogłeś jakoś wytrzymać te 3 miesiące.

Faktem jest, że według mnie nie jest
  • Odpowiedz
@3mielu: Dlaczego prawidłowo? Połowa i tak zwalnia tylko jak już ma bagiety w zasięgu wzroku, więc ograniczenia prędkości to nic więcej niż gównoprawo. Do tego wcale nie wpływają na bezpieczeństwo na drogach, dużo większe znaczenie ma już nawet jakość dróg. Dane kanadyjskiego urzędu statystycznego - najwięcej wypadków śmiertelnych na 100 tys mieszkańców odnotowuje się w USA i Kanadzie, gdzie ograniczenia prędkości są jednymi z najbardziej restrykcyjnych.
w.....n - @3mielu: Dlaczego prawidłowo? Połowa i tak zwalnia tylko jak już ma bagiety...

źródło: comment_rdHJNfnNQILZ7Dg5lZylX3mTkdcvCNj0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz