Wpis z mikrobloga

Ktoś wyjaśni dlaczego w Polsce uważa się, że depresja to wymówka dla #!$%@?, jest ona bagatelizowana itd?


@Autystyk: (zakładając, że jest bagatelizowana, z czym się nie zgadzam) jest mnóstwo osób, które przy najmniejszych problemach psychicznych i lekkiej chandrze zaczynają #!$%@?ć o depresji i używają jej jako wygodnej wymówki żeby nie podjąć choćby minimalnej pracy nad sobą. Postawa popularna zwłaszcza wśród małolatów.
  • Odpowiedz
@Autystyk: najokropniejsze w tym wszystkim jest to, że depresja często nierozerwalnie wiąże się z poczuciem winy, gdy chorująca osoba zdecyduje się na wyrażenie tego stanu nawet poprzez memy (a myślę, że bywa to trudne) i obrywa bagatelizującym podejściem to to pogarsza jej samopoczucie...

czuję się też zobowiązana wystosować apel do osób głoszących takie opinie jak @sezonandrzeja czy @zelaznymezczyzna11, nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, to podejście jest krzywdzące, nawet jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JoshaBadBoy: w depresji akurat zdarza się tak że przez kilka dni nie jesteś w stanie nawet wstać z łóżka, a wyjście do toalety to wyprawa
  • Odpowiedz
@Autystyk: Bo siedzisz na reddicie i widzisz post z konkretnego subreddita, który jest pewnego rodzaju bańką do którego nie dociera innych przekaz przez ścisłą moderacje, zapewniam Cię, że jak byś wszedł na mniej restrykcyjne suby to ludzie też cisną sobie z tego bekę czasami, ale jednak i tak angielski internet jest pod tym względem bardziej cywilizowany, bo jednak wydaję mi się, że świadomość jest większa.
  • Odpowiedz
@Leniek temu nie przeczę, ale dzień w dzień od kilku lat? I to tylko do pracy, bo jeśli chodzi o imprezę, czy jakieś wyjście, to sama pogania, żeby się spieszyć ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Autystyk: Bo płaczki, które nie chcą sobie pomoc i nawet nie próbują cały czas nakręcając się jak to jest źle są wkur***jący.
Depresja to choroba i należy ja leczyć - Czy to proszki, terapia, samodyscyplina. Powinni próbować wyleczyć za wszelką cenę, bo jednym że skutków nieleczonej depresji jest śmierć. Rozczulanie się nad ludźmi tylko ich osłabia w tym przypadku.
  • Odpowiedz