Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#programowanie #devops #gerrit #vps #aruba #aws #naukaprogramowania

Ze znajomymi piszemy aplikację w ramach nauki. Chcemy robić sobie code review na Gerricie (wolałbym nie używać mechanizmów code review na Bitbucket ani GitHub).

Jak najlepiej to zrobić za darmo albo jak najniższym kosztem? Będę tego używał rzadko, ale przez kilka lat.

- Kupiłbym VPS-a, zainstalował Gerrita (np. z Dockera). Ale będę musiał administrować tym (łatki Linuxa itd) i płacić sporo co miesiąc.
- Wziąłbym AWS, bo pierwszy rok za darmo. Ale potem będę musiał sporo płacić.
- Może kupić Raspberry Pi, podpiąć w domu do internetu, przekierować porty (jak?), to bym nie musiał płacić co miesiąc.

A może jest jakiś darmowy Gerrit online? A może są jakieś bardzo tanie VPS-y (z niską wydajnością)? A może da się to zrobić na darmowym #heroku albo #openshift?
  • 16
@mk321 aruba jest tania (i dobra bo tania ( ͡º ͜ʖ͡º)). Do gerrita potrzebujesz też logowania, poszukaj sobie fake_ldap (chyba że po całości postawisz też ldap'a ;)) w razie czego pytaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kebab-case: nie mam zewnętrznego IP (z UPC mam internet). Ale chyba da się to jakoś ogarnąć? Kiedyś było jakieś dyn dns?

@plan_9: tak będzie, bo już od kilku lat sprawdzam znajomym kod i jakieś drobne rzeczy. Nie mówię, że przez kilka lat będziemy robić jeden projekt, bo pewnie nie (to tym bardziej nie chciałbym płacić za miesiące w których nie będę z tego korzystał), ale nie chciałbym stracić efektów pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: UPC obsługuje port forwarding więc to załatwisz. Możesz wystawić malinke jeśli zainstalujesz soft na niej, możesz netbooka wystawić. Ja bym po prostu skorzystał z VMki na Azure/AWS i się na nią z kumplami zrzucal i tak wyjdzie taniej jak za prąd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321:

Innych code review nie chcę, bo ja i kilku znajomych jesteśmy przyzwyczajeni do Gerrita, bo na co dzień używamy go w pracy.


Powiem Ci że chyba szybciej byś ogarnął i przyzwyczaił się do githuba/bitbucketa niż stawiał własne rozwiązania które dodatkowo będziesz musiał utrzymywać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: aa mówiłeś vmka na AWS, a nie lokalne na komputerze. To taniej chyba wychodzi Aruba?

Po skonfigurowaniu chciałbym, żeby to sobie spokojnie stało jak najniższym kosztem i jak raz na jakiś będę potrzebował, to użyję.
@mk321: Jeśli free tier Wam nie wystarczy na AWS/Azure możecie zrobić sobie "oszczędność" bootując VMkę kiedy któryś z Was potrzebuje. No ale dalej, wrzuciłbym projekt w GH Repos / Azure DevOps i nie bawił się w takie rozwiązania - praktycznie zerowa korzyść a sporo trzeba chodzić przy tym
@mk321: polecam webh. Dwie dyszki miesięcznie i masz 40GB na dysku i 4GB RAM. Chyva jedna z lepszych aktualnie ofert w PL. Dodatkowo mogę ci zapodać kod i 20% zniżki na zakup.
Ew. w nazwa.pl kupić VPS na rok za 73zł i masz tam 25GB na dysku i 2GB RAM. Ale przedłużenie to już koszt 2x tyle.

Możesz też skorzystać np. z gcloud. Podpinasz kartę (nawet prepaid) i dostaniesz 300$ na
@NieUsune: Tak się składa, że od 3 lat kupuję od nich VPSy po 30zł na rok jak się fajna promocja zdarzy i bezproblemowo o dziwo działają. :p
I nie przedłużam ich bo za duży koszt a biorę nowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)