Wpis z mikrobloga

@oggy1989: dlaczego irracjonalne? Uczucia są w pewnym stopniu niezależne od nas, a przynajmniej te motylkowe, które właśnie mogą w ten sposób sprowadzić na manowce i uwikłać w toksyczną relacje.

Mnie zastanawia inna rzecz. Czy jeśli ktoś z konkretną osobą tworzy toksyczny związek to czy oznacza to że z każdą inną osobą też będzie taki tworzył czy raczej jest to zależne od osoby właśnie. Te niedobranie i dobranie charakterami, osobowością, czy ma
  • Odpowiedz
@lezkaniebieska: tyle, że w moim przypadku nie było związku, ot zwykła znajomość koleżeńska/przyjacielska... i od dłuższego czasu wiedziałem, że ta osoba jest toksyczna jednak dopiero teraz postanowiłem zakończyć tą znajomość.
  • Odpowiedz
@oggy1989: z powodu zainwestowanych w nią uczuć i nadziei. Może też dlatego, że gdy mamy kogoś "bliskiego" to wywala się w nas, chcąc nie chcąc serotonina. Więc jesteśmy na lekkim "haju". A potem, po zerwaniu takiej znajomości mamy coś w rodzaju "objawów odstawienia".
  • Odpowiedz
od dłuższego czasu wiedziałem, że ta osoba jest toksyczna jednak dopiero teraz postanowiłem zakończyć tą znajomość.


@oggy1989: bo to jest tak, że chcesz wierzyć w to, że Ci się tylko wydaje albo, że to się jakoś samo wyprostuje, a powoduje takie przekonanie uczucie. Może być kochanie, może lubienie, nie ma znaczenia chociaż z zakochania na pewno cięzej zrezygnować.

A co w Twoim przekonaniu było takie złe w tej znajmoności, że nazwałeś
  • Odpowiedz
@oggy1989: Ja tak nie mam - o ile od początku znajomość była toksyczna. Jeśli na początku wszystko się dobrze układało, to nie dziwota, że tęsknisz właśnie za tym.
  • Odpowiedz