Wpis z mikrobloga

Hej potrzebuję dobrej rady.

Robie zdjęcia analogowe hobbistycznie moim Pentaxem MX zazwyczaj fotografia uliczną. Mam teraz okazję żeby zrobić zdjęcia w czasie ślubu i wesela (jakieś nowe doświadczenie). Bardziej jakomój własny reportaż ślubny

Posiadam cztery obiektywy

smc pentax 50mm 1.7 (mój główny)
smc pentax 28mm 2.8
smc pentax 75-150mm f4

Super takumar 50mm f1.4 który potrzebuje adapter i w czasie wymiany potrzebuje wiecej czasu żeby odkręcić obiektyw i potem adapter

Zastanawiam się jakie wziąć obiektywy albo obiektyw.

Chciałbym wziąć Super takumar 50mm f1.4 ponieważ jest bardzo jasny, problem jest taki, że to starszy model i przysłona zamyka się manulanie na stałe abym mógł uzywać światłomierza co powoduje że obraz jest ciemny w wizjerze kiedy jest f.8, f.16 i czasami cieżko przez to dobrze wyostrzyć obraz i musze sie przełaczyć na tryb M (żeby otworzyć przysłonę) a potem znowu A (żeby korzystać ze światłomierza.

Inna opcja

Zastanwiam się żeby wziąć szeroki kąt SMC 28mm razem z SMC 50mm ponieważ będzie szybka wymiana obiektywów i będę miał szeroki kąt gdzie jak przegladam zdjęcia może sie przydać w zdjęciach grupowych i szerszych kadrach w kościele.

Osobiście chciałbym się ograniczyć dojednego obiektywu ale może to nie wystarczyć. Która opcja bedzię najlepsza czy w moim przypadku Takumar będzie wystarczył?

Macie jakieś rady co do takich zdjęć i formie repotarzu ślubnego? Mam jakies wyobrażenie ale bedę wdzieczny za dodatkowe rady.
Chce użyc Kodak Portra 400
Dzieki i pozdrawiam

#pentax #fotografiaanalogowa #fotografia #fotografiaslubna
  • 10
@dancap: ważne żeby móc działać dość szybko. W kościele ograniczyłbym zmianę obiektywów do minimum. Jeżeli to Twój pierwszy ślub to może nawet warto zdecydować się żeby nie odkręcać 50-tki i móc skupić się na szukaniu kadrów. Jak kościół nie jest bardzo mały to 50mm będzie ok. Jak jakiś wiejski malutki to przydałoby się te 28mm. W trakcie wesela na wejściu pewnie wygodniej będzie Ci wchodzić z 28mm żeby czegoś nie przegapić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zelber: Spokojnie, to tylko dla mnie. Oni sami maja swojego fotografa. Ja chcę tylko się gdzieś kręcić i zrobić dwie rolki może poproszę parę młoda żeby mi zapozowali. A to jedyny moment żeby właśnie takie umiejętności nabyć albo ich doświadczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adahtje: Czy wychodzi na to, że najlepszy byłby Takumar 50mm 1.4 i SMC 28mm problem tutaj jest taki, że wymiana ich długo mi zajmuje (adapter i wkrecanie obiektywu)
Boję się, że SMC 50mm 1.7 będzie za ciemny bo wątpię żebym załatwił teraz portre 800

Kościół będzie większy i jak pamiętam to dobrze oświetlony bo nowe budownictwo.
@dancap: 1.4 czy 1.7 to jest aż taka wielka różnica, ale na pewno na 800 miałbyś więcej zapasu. Jak kościół nowy to jest duża szansa, że będzie wystarczająco jasno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adahtje: Chyba zdecyduje się jednak na jeden ten 1.4 bez szerokiego kadru. I będę musiał się trochę poruszać żeby złapać dobry kadr. Postaram się wziąć jeden film 800 na późniejszą godzinę. Choć boję się skanowania na lotnisku wiem że do 400 klisza jest bezpieczna ale chyba 800 nie jest już tak bezpieczna.