Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
posiadam Internet Domowy(LTE) 20Mb/s z T-Mobile. Przez większość czasu dnia prędkość pobierania jest słaba (0,5-12Mb/s). Są straszne wahania prędkości. Średnia prędkość pobierania pomiędzy 08:00 a 23:00 to około 7 Mb/s. Najgorzej pomiędzy 15:00-23:30 i w dni deszczowe. Natomiast prędkość wysyłania jest zawsze powyżej 17 Mb/s - czyli chyba mają przeciążone nadajniki w moim mieście.

Napisałem do T-Mobile reklamacje w tej sprawie (czy mogą coś z tym zrobić lub chociaż udzielić rabatu). Oto ich końcowa cześć odpowiedzi:

... Podsumowując, jako operator prawidłowo świadczymy usługi na rzecz numeru xxxxxxxxx. Z przyczyn od nas niezależnych nie jest niestety możliwe zwiększenie prędkości transferu danych. Ze względu na brak potwierdzonych przez Dział Techniczny ewentualnych ograniczeń nie mam również podstaw do przyznania rabatu do ww. numeru.


Powyższa decyzja kończy drogę postępowania reklamacyjnego, tym samym zgodnie z § 7 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. z dnia 07.03.2014 poz. 284) przysługuje prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym. W przypadku, gdy reklamującym jest Konsument, przysługuje dodatkowo prawo dochodzenia roszczeń w drodze postępowania mediacyjnego lub przed sądami polubownymi. Niniejsze rozstrzygnięcie znajduje uzasadnienie w przepisach ustawy z dnia 16 lipca 2004 Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. nr 171 poz. 1800 z póź. zm.).

T-Mobile Polska S.A. nie wyraża zgody na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów przed Prezesem UKE.


Chciałem to zgłosić do UKE: https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/dochodzenie-roszczen/pozasadowe-rozwiazywanie-sporow-adr-tresc/przebieg-postepowania,6.html
Niestety T-Mobile nie wyraża zgody na postępowanie UKE ADR.
Czy mogę coś w tym temacie jeszcze zrobić? Jakaś inna forma skargi do UKE? Czy zostaje tylko sąd?

#tmobile #internet #reklamacja #uke
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ccc111: W hmanagerze sprawdziłem wszystkie kombinacje agregacji, najlepiej działa na solo 2100. Dziś rano znów miałem ok 50 megabitów, a wczoraj wieczorem pół. Router stoi cały czas w tym samym miejscu...