Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#bootcampy #programista15k bez obrażanie nikogo ani snucia domysłów. Jak to jest, że hejt na bootcampy głównie ma źródło wśród obecnych programistó? Aż tak skuteczna jest sitwa butkampów, że usuwa z internetu pasmo niezadowolonych kursantów? Skoro są ich tysiące, to powinny być tysiące postow w necie że ni mim pracy a miało być 15k. A ani tu, ani na 4p ani nigdzie nie mogę tego znaleźć.
  • 22
@Bachal: bo nie ma pracy za 15k dla ludzi bez wiedzy i doświadczenia. Żaden kurs nie zastąpi Ci czas w jakim seniorzy zdobywali mozolnie swoje doswiadczenie. Ogólnie spójrz na rynek i zobacz ile jest tych kursów i zobacz ile jest ofert dla juniorow bez doswiadczenia. Różnica pomiędzy juniorem a juniorem jest jedna: doświadczenie. Nikt już nie chce oglądać kalkulatorów, sapera, czy tego ze zna JS na 40% a Reacta na 60%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kurama: ale ja nie o to pytałem. Z tego wszystkiego, co Ty mówisz zdaje sobie sprawę. Poza tym znam osoby bez szkoły i bez kursu, które w teście maja obecnie po 2 latach doświadczenia 10k netto. Pytanie moje było, skoro te wszystkie osoby nie znajdują pracy, to czemu nie ma o tym głośno w necie? Największe debile z każdej branży narzekają jak jest kiepsko (vide gowork.pl chociażby) a tu cisza. Stąd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: a Twoje wpisy na wypoku są sprzeczne. Raz piszesz, że robisz w urzędzie, raz ze relrutujesz do it, raz ze startujesz z it. Troll nowicjusz?
@Bachal: jak to nie a NDA podpisywales kiedyś? W to można wepchnąć wszystko (ale to moja teoria spiskowa) osobiście nie znam nikogo po takim kursie, a już trochę w zawodzie siedzę zarówno jak i w rekrutacji (kiedyś) jak i jako programista wiec ciężko mi powiedzieć coś mądrego na ten temat :) Poza moimi spostrzezeniami dotyczącymi reklam takich kursów oraz manipulacja odbiorcy :) Widziałem za to na FB w grupach linki osób
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kurama: mimo wszystko wydaje mi się, że zakuwanie 2 lata na juniora to przesada. Chociaż nie neguje, że jest to słaby junior. Ale jak chce, to się będzie nadawał. A do Da próbowali mnie zmusić, ale jestem specjalistą-jelenie więc powiedziałem że nie i tyle, nic mi nie mogli zrobić :P
@Bachal: bo później przychodzą na rozmowy i marnują czas, a niech się jeszcze jakiś na rozmowie prześliznie i trafi do twojego teamu i zobaczysz jak fajnie się współpracuje z kimś kto "programuje" od 3 miesięcy (niektórzy nawet kompa nie ogarniają bo się przebranżawiają z jakichś magazynierów czy glazurników i wcześniej mieli w dupie komputery poza fejsbuniem) i musisz każdą pierdołę tłumaczyć 20 razy a i tak zrobi źle, marnuje czas i
Zwyczajnie jestem ciekaw, bo to zjawisko dość niespotykane, brak narzekania ludzi rzekomo robionych w konia za gruba forsę, za to narzekanie przez ludzi robiących gruba forsę.


@Bachal: Pokaż mi osobę, która na forum publicznym - nawet pseudo-anonimowo - przyznała się do tego, że jest za słaba by ogarnąć problematykę pracy programisty. Doświadczenia i umiejętności rozwiązywania problemów nie nabędziesz na żadnym kursie.
Taki wpis to byłoby przyznanie się do tego, że jest
@Bachal: wiesz jeden będzie się uczył 2 lata podstaw semantyki kodu i Się nie nauczy a kto inny przeczyta raz zrozumie (przynajmniej tak mu się wydaje) i będzie próbował dzialac ;) z czego ten drugi ma już większe szanse bo próbuje :) sam szuka wiedzy i ja poszerza, idąc małymi krokami do przodu.
@Verbatino zawsze znajdą się osoby kręcące gówno burze przez takie coś. Przez to że skończyły turbodrogi kurs. Szczególnie w miejscach, w których nie podpisuje się z imienia i nazwiska. Takie wpisy pełne żalu miały by masę plusów na wykopie, wielu komentujących, a można było by je pisać jako zielonka czy jako anonimowe mirko wyznanie.

Ciekawy temat @Bachal poruszyłeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vincentooo: a wzięło się to stąd, że ja się po prostu chce nauczyć, nawet nie dla kasy, a samego siebie, a wiem, że mi kurs lepiej na start poukładać w głowie. Tak po prostu mam. Języków też się tak uczę. I dlatego też szukam wszędzie opinii, a tych negatywnych jest b malo i o dziwo na moderowanych stronach (czyt fanpage). A mam i analityczne myślenie i podstawy matematyczne (mechatronika) więc wydaje
@Bachal też mam podobne odczucia bo rok - półtora temu miałem ochotę pójść na bootcamp, ale właśnie przez brak wielu opinii zrezygnowałem i jakoś udało mi się znaleźć robotę w programowaniu.

Jak gadam u nas z seniorami to oni bardzo przychylnie wypowiadają się na temat bootampów i wspólnie uznali, że jakby chcieli zmieniać technologię to chętnie by zrobili taki półroczny bootcamp. Bo to była by dla nich spora oszczędność czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bachal: bo absolwenci bootcampów nie znają takich miejsc jak 4p, więc tam nie piszą.

Dodatkowo firmom szkoleniowym zależy, żeby nie mieli złych opinii, więc dbają o to, że jej kursant wyjdzie i nie znajdzie pracy, to ceny wiedział, że to jego wina. Bo np. niedostatecznie się przykładał, bo na słomiany zapał, a mówili mu, że ma sam się w domu douczać (oczywiście rzadko kto to robi), że za słabo logiczne myśli
@mk321: i tak gówno wylewało by się z wiadra, jest wiele osób, które nie przyjmie do wiadomości, że to ich wina bo sa #!$%@? (znowu, gowork.pl tam się totalni debile wypowiadają a jednak jest tego sporo)
@Bachal: Pokaż mi osobę, która na forum publicznym - nawet pseudo-anonimowo - przyznała się do tego, że jest za słaba by ogarnąć problematykę pracy programisty.


@Verbatino: Stack overflow. No ale niewiedza nie jest powodem do wstydu. Co innego jeśli musisz tam siedzieć 24/7 i kopiować każdą linijkę rozwiazania jakie Ci podrzucą zamiast je zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)