Wpis z mikrobloga

Pytanko: Bo przymierzam się do zagrania Moskwą i czy opcja przejścia na Islam jest sensowna? Bo poza Moskwą i Nowogrodem (który zaraz się zjada) i wasalami Moskwy chyba nikt nie jest Orthodoxem (od Litwy na zachód i północ to wszyscy katolicy, południe to islam, a wschód to jakieś mieszanki, głównie religie indyjskie) i wszystko trzeba będzie przekonwertować. I dlatego myślę czy przejście na Islam to nie jest głupi pomysł bo chociaż południe islamskie byłoby z głowy. Ale jak to ogólnie zrobić? Bo coś czytałem że trzeba mieć prowincję innej wiary (ale akurat prowincję islamskie łatwo zaraz podbić) ale ogólnie nie orientuję się w tych zmianach religii.

I co zrobić gdy ma się maks Monarchy Points, a np następna technologia kosztuje więcej niż mój limit, jak ten limit zwiększyć? Czy to jest związane coś z tymi instytucjami typu renesans czy kolonializm? Bo tego też do końca nie ogarniam i jak grałem za pierwszym razem Polską to miałem kilka razy ten problem ze limit był mniejszy niż wymagania do technologii. A co do instytucji to wprowadzałem je tylko jak mi komunikat o tym mówił. Czy przypadkiem development prowincji nie jest związany z tymi instytucjami czy coś mieszam? Jak to działa?

Jestem zagubiony jak zawsze niestety xD
#eu4
  • 24
  • Odpowiedz
@Szymi14 możesz wziąć Deffensive najpierw. Szwecją ci nic nie zrobi bo jest za słaba, weź sojusz z Czechami na samym początku. consecrate metropolitan wpisz w google i powinno byc. Z Czechami się da, z ottomanami nie, z nimi trochę później. Możesz dac gwarancję niepodległości na Czechy I mariaż to będą Cię bardziej lubić. Tak samo jak masz duże wojsko I flotę, to też zwiększa szansę na sojusz. No i diplomatic reputation czyli
  • Odpowiedz